Nem Dolgusu (Nem Aşısı)

  Ankara Nem Dolgusu

  Cildimiz kuruduğunda, esnekliğini kaybederek, kırışıklıklara daha açık hâle gelir. Özellikle erken yaşta oluşan kırışıklıkların en önemli nedeni; cildin nem dengesinin bozulmasıdır. Bununla birlikte mevsimsel değişimler, stres ve yaşam biçimindeki değişimler de cildin nem kaybetmesine neden olabilir. Nem aşısı olarak da bilinen nem dolgusu; içindeki yoğun ve çapraz bağlı olmayan hyalüronik asit sayesinde cildin kaybettiği nemi yeniden kazanmasını sağlayarak, cildi güçlendirir; kırışıklıkların azalmasına ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olur. Yazımızın devamında nem dolgusu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara nem dolgusu uygulaması için kliniğimizle iletişime geçebilir; Doç. Dr. Yeşim Kaymak’tan randevu alabilirsiniz.

  Nem Dolgusu Nedir?

  Nem dolgusu Ankara, cildin doğal nem dengesini kazanmasına yardımcı olur. Nemlenerek, esneyen ciltte kırışıklık oluşumu azalır. Leke ve yaraların kendini tedavi etme süresi kısalır. Cilt tazelenir ve yenilenir. Bu nedenle nem dolgusu, birçok cildin birçok yönden yenilenmesi için ideal bir işlemdir.

  Nem Dolgusunun İçeriği Nedir?

  Nem dolgusu, deride hyaluronik asit yapımında kullanılan “N – Asetil Glukozamin” içermektedir.  Hyaluronik asit, ciltte nemin tutulmasını sağlamakla görevlidir. İçerisinde bulunan, su boşlukları olarak tanımlanabilecek hidrofiller sayesinde suyu depolar ve cildin nemli kalmasını sağlar. Bu sayede, ciltte bulunan doğal nem faktörleri, daha etkili bir şekilde çalışır ve kırışıkların azalması sağlanır.

  Nem dolgusunun içeriğinde

  • Amino asitler
  • Kolesterol
  • Seramidler
  • Yağ asitleri de bulunabilir.

  İçeriğindeki yoğun güçlendirici bileşenler sayesinde nem aşısı, cilde canlılık kazandırır. Cildin kolajen üretimi artar ve kas dokuları güçlendirilir. Böylece sarkmaların da önüne geçmek ve cilde daha genç görünüm kazandırmak mümkün olabilir.

  Nem Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Nem dolgusu uygulaması, aşının içerisindeki maddelerin cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Cerrahi bir operasyon veya ameliyat değildir. Oldukça kısa süren, basit bir işlemdir. Ortalama 15-30 dakika içerisinde tamamlanan uygulama, anında etkisini göstermeye başlar. İşlem esnasında, lokal anestezik krem uygulandığı için şiddetli bir ağrı ya da acı hissedilmez.

  Nem dolgusu, uygulamasından sonra, kısa sürede ciltte yenilenme ve gençleşme etkisi gözlenir. Nem dolgusunun etkisi, kişiden kişiye ve cilt tipine göre değişmekle birlikte, ortalama 18 – 24 ay boyunca devam eder.

  Ankara nem dolgusu uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Nem Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Uygulamanın etkilerinin daha uzun süreli olması için beslenme düzeni ve yaşam biçimine de dikkat edilmesi gerekir. Nem dolgusu sonrasında bol su tüketmeye özen göstermek kazanılan nemin tutulmasına yardımcı olur.

  Nem dolgusu uygulamasından sonra, ciltte hafif kızarıklık ve morluk görülebilir. Bunlar, enjeksiyona bağlı olarak gelişen, beklediğimiz yan etkilerdir. Kısa süre içerisinde, kendiliğinden geçer. Bu süreçte cildi aşırı sıcak ya da soğuğa karşı korumak gerekebilir. Nem dolgusu yapıldıktan sonra kişi aynı gün içerisinde işe ve sosyal yaşamına dönebilir.

  Nem dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Nem aşısı;

  • Yüz
  • Boyun
  • Gıdı
  • Dekolte bölgesi
  • Ellere uygulanabilir.

  Nem dolgusu yapılan bölgedeki cilt daha parlak, nemli bir görünüme sahip olur; kırışıklar azalır. Aşının etkisi ortalama bir yıl süreyle devam eder.

  Ankara Nem Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Nem dolgusunun etkisini kaybetmesiyle birlikte, cilt tekrardan kuru ve soluk bir hal alabilir, kırışıklıklar artabilir. Bu durumda, isteğe bağlı olarak nem dolgusu uygulaması tekrarlanabilir.

  Ankara Nem Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  18 yaş üzerindeki, sağlıklı tüm bireylere nem dolgusu yapılabilir. Ancak, kanser hastaları ve hamilelerde uygulanması sağlık açısından bazı riskleri beraberinde getirebilir.

  Nem Dolgusunun Yararları Nelerdir?

  • Cilde parlaklık ve canlılık verir.
  • Daha yumuşak bir cilt dokusu oluşturur.
  • Kuruyan ve pul pul bir görüntüye sahip olan cildin neden olduğu, kaşıntı ve gerginlik hissini giderir.
  • Cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.
  • Var olan kırışıklıkların giderilmesini sağlar ve yeni kırışıklık oluşumunu engeller.
  • Ciltte, ilerleyen yaşla birlikte görülen deformasyonların oluşmasını geciktirir.

  Nem Dolgusu Zararlı Mıdır?

  Nem dolgusu, doğal yağ ve mineraller ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Nem aşısı içerisinde bulunan N-asetil glukozamin, cildin doğal dokusu içerisinde de bulunan bir maddedir. Bu nedenle sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Aynı zamanda FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır. Bu nedenle güvenilirliği uluslararası otoriteler tarafından test edilmiştir.

  Ankara Nem Dolgusu Fiyatları 2024

  Nem dolgusu uygulamasının, hasta sağlığı için klinik veya hastane ortamında, alanında deneyimli bir uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Uygulama fiyatları ise klinikten kliniğe ve kullanılan dolgu kokteyline göre değişkenlik gösterebilir. Ankara nem dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi