İp Askı ile Yüz Germe

  Ankara İp Askı ile Yüz Germe 

  Yüzümüz yaşla beraber aşağıya doğru sarkmaya başlar. Cilt sıkılığımız azalır, yüz ovalimiz giderek bozulmaya başlar. Yüzdeki bu sarkmayı durdurup toparlamak için artık günümüzde ameliyatsız birçok yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan biri vücut tarafından tamamen yok edilen PDO (Polydioxanone) ipler kullanarak yüzü germektir. Bu yöntem klasik iple yüz germe yönteminden çok farklıdır ve çok daha güvenlidir. Cilt altına yerleştirilen ipler 6-8 ay içinde tamamen erirken kollajen artarak yüzü yukarı doğru çeker. İlk olumlu etkiler ipler yerleştirilir yerleştirmez başlar ve 1-2 ay içinde maksimuma ulaşır. Kalıcılığı 1-1.5 yıldır. Ankara ip askı ile yüz germe hakkında sık sorulan sorulara yazımızın devamında yanıt vereceğiz.


  İp askılama işleminde daha kalın (cog) ipler kullanılmaktadır. Yanaklar çene ve boyun için özel yerleştirilen iplerle özellikle yüz derisindeki yaşla birlikte gelişen yerçekimine bağlı aşağı doğru sarkmalar toparlanır, yüz ovali belirginleştirilir ve yüze gençlikte olduğu gibi üçgen görünüm verilmeye çalışılır.

  Eğer daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim numaramızdan Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  İple Yüz Germe – İp Askı Yöntemi Hakkında Merak Edilenler

  İple Yüz Germe Nedir?

  Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir ameliyatsız cilt germe yöntemidir. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi yaratan özel üretilmiş ipliklerin, ince iğne veya ucu künt kanüller yardımıyla cilt altına yerleştirilmesiyle yapılır. Bu uygulamada kullanılan iplikler çeşitli tipte ve uzunlukta, polidioksanon (PDO) yapısında ve insan dokusuna uyumludurlar. Bu ipler ameliyatlarda dikiş için kullanılan ipler olup, dokumuzla uyumludur ve zaman içinde kendiliğinden erir.

  Özel iğneler sayesinde cilt altına yerleştirilen ipler, yüzü yukarı doğru çeker. PDO ipler yok olurken cilt altında yoğun kollajen oluşturarak yüzün uzun süre gergin kalmasını sağlarlar. Bu şekilde kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurlar.

  İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  İşlem öncesinde lokal anestezik bir krem uygulanarak işlemin daha konforlu hale getirilir. İplikleri taşıyan iğneler deri altına girdikten sonra hemen geri çekilerek ipliğin içeride kalması sağlanır. Yaklaşık 20-30 dakika süren bu uygulamada kişinin ihtiyacına göre kullanılan iplik sayısı değişebilir.

  İple Yüz Germe Etkisini Nasıl Gösterir?

  Cilt altına yerleştirilen iplikler yaklaşık 3- 6 ay içinde vücut tarafından eritilirken, etraflarında kollajen lifler oluşturur. Yeni kollajen oluşumu yaklaşık 3 ay içinde tamamlandığından, işlemin sonuçları üçüncü aya doğru daha belirgin olarak görülmektedir. Yöntem hem ciltte gerilme hem de cilt yüzey kalitesinde düzelme yani çizgilerin hafiflemesini sağlamaktadır.

  İp askılama işleminde daha kalın (cog) ipler kullanılmaktadır. Yanaklar çene ve boyun için özel yerleştirilen iplerle özellikle yüz derisindeki yaşla birlikte gelişen yerçekimine bağlı aşağı doğru sarkmalar toparlanır, yüz ovali belirginleştirilir ve yüze gençlikte olduğu gibi üçgen görünüm verilmeye çalışılır.

  İple Yüz Germenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Bu yöntemin etkisi 1-2 yıl arasında değişmekle birlikte her yıl kontrol edilerek daha az sayıda iplikle idame sağlanmalıdır.

  İple Yüz Germe Nereye Yapılır? Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  • Sarkmış yüzün, yanakların toparlanmasında
  • Boyun sarkmalarının giderilmesinde
  • Kaş kaldırmada
  • Burun yanak dudak arası çizgilerin hafifletilmesinde ip askı ile yüz germe yapılabilir.

  İple Yüz Germenin Avantajları Nelerdir?

  • Kısa sürede uygulanır.
  • Konforlu ve zararsızdır.
  • Kollajen üretimini tetikler.
  • İnce kırışıklıkları giderir.
  • Kolay ve güvenlidir.
  • Lokal anestezi altında uygulanır.
  • Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir.
  • Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür.

  İple Yüz Germenin Yan Etkileri Nelerdir? İşlem Güvenilir Midir?

  Uygulamadan hemen sonra gerginlik hissi, kızarıklık, şişlik ve morluk oluşumu beklenen yan etkilerdendir. Kızarıklıklar 1-2 saat içinde yok olacaktır. Morluklar ise 1 hafta içinde geçmektedir.

  İşlem sonrasındaki 1 ay boyunca abartılı gülme, esneme, masaj, sakız çiğneme gibi yüz cildinin gerilmesi ya da aşırı hareket etmesine neden olabilecek yüz mimiklerinin aşırı kullanılması gibi durumlardan kaçınılmalıdır.

  Ankara İp Askı ile Yüz Germe Fiyatları

  İp askı ile yüz germe Ankara işlemi, mutlaka her hastamıza özel planlanması gereken bir işlemdir. Ankara ip askı ile yüz germe fiyatları da işlem yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle ip askı ile yüz germe fiyatları 2023 de her hastamız için değişecektir diyebiliriz.

  Eğer Ankara ip askı ile yüz germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi