Elmacık Kemiği Dolgusu

  Ankara Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık kemikleri, yüzümüzün her iki yanında, yanakların üst kısmında bulunan kemiklerdir. İdeal yüz şeklinde elmacık kemikleri hafif çıkık, belirgindir. Bu görünüm; çene ve yanakların uyumu, yüzün V şeklinde olabilmesi için de oldukça önemlidir. Ankara elmacık kemiği dolgusu sayesinde yanaklar daha çıkık ve çekici bir görünüme kavuşturulabilir. Özellikle ilerleyen yaşa bağlı çökmelerin engellenmesinde hem pratik hem de etkili bir yöntemdir. Cerrahi yöntemlerin aksine acısızdır ve kişi aynı gün içerisinde günlük yaşama dönebilir. Ankara elmacık kemiği dolgusu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Elmacık kemiği bölgesi, ilerleyen yaşa ya da zayıflamaya bağlı olarak çökebilir. Ortaya çıkan bu çökük görünüm ise yüz şeklini olumsuz etkiler. Yüzün daha zayıf olmasına ve hatların yeterince belli olmamasına neden olur.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  Elmacık kemiği dolgusu, genellikle yüz hatları belirgin olmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir estetik işlemdir. İlerleyen yaşla birlikte, yüz hatları da giderek zayıflar. Bu nedenle elmacık kemiklerinde de çökük bir görünüm oluşabilir. Dolgun elmacık kemikleri, kişiyi daha genç ve feminen gösterir. Çökük yapı ise yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olabilir.

  Elmacık kemiği dolgusu, yaş ya da yapısal nedenlerle elmacık kemiği istediği kadar çıkık olmayan herkese uygulanabilir. Hastalarımız 18 yaşını geçtiği ve dolgu işlemine engel olan sağlık sorunları olmadığı sürece, güvenle uygulama yapılabilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Elmacık kemiği dolgusu da diğer dolgu işlemleri gibi enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir işlemdir. Enjeksiyon sırasında, insan cildi ile uyumlu olan farklı dolgu malzemeleri kullanılabilir. Genellikle hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılır. Hyaluronik asit, hayvansal olmayan, yüksek nem tutma özelliğine sahip bir maddedir. Bu nedenle dolgu uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

  Elmacık kemiği dolgusu enjekte edilirken, oldukça küçük kanüller kullanılır. Bu nedenle elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar genellikle aşırı ağrı ya da acı hissetmediklerini söylerler. Ancak uygulamanın hastalarımız için daha konforlu olması için anestezik krem uygulaması da yapılabilir. Elmacık kemiği dolgusu yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hasta aynı gün içerisinde evine ya da iş yerine dönebilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrasında Cilt Nasıl Görünür?

  Elmacık kemiği dolgusu yapıldıktan sonra, elmacık kemikleri belirginleşir. Dolayısıyla kişi daha orantılı ve çekici bir yüz ifadesine sahip olur. Sanılanın aksine, dolgu uygulamalarında aşırı şiş, yapay bir görünüm elde edilmemektedir. Uygulama alanında uzman bir doktor tarafından, doğru dozlarda yapıldığında cildin doğal görünümü korunuz. Ankara elmacık kemiği dolgusu ve diğer dolgu uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Elmacık kemiği dolgusundan sonra ciltte hafif kızarıklık ya da morluk olabilir. Bu yan etkiler enjeksiyondan kaynaklanır ve oldukça doğaldır. Kısa süre içerisinde, kendiliğinden geçtiği için kişinin günlük yaşamına dönmesini etkilemez.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Elmacık kemiği dolgusunun kalıcılık süresi yaklaşık 1 yıldır. Bu süre sonunda kişi dilerse yeniden dolgu uygulaması yaptırabilir. Uygulamanın yenilenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesine ve kişinin cilt yapısına göre değişebilir.

  Ankara Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2024

  Elmacık kemiği dolgusu, özellikle yüz şeklinden memnun olmayan kişilerin sıkça tercih ettiği bir işlemdir. Günümüzde tüm dünyada uygulanmaktadır. FDA yani Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi onaylı olduğu için de güvenle uygulanmaktadır.

  Ankara elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2022 için kliniğimizi arayabilir ve dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi