Masseter Botoks

  Ankara Masseter Botoks

  Ankara masseter botoks; diş sıkma (buruksizm) problemi olan hastlarda, bu roblemi düzeltmek için, yüzün alt kısmındaki kusurların giderilmesi, kare yüz şeklinin küçültülmesi ve daha estetik görünüm kazanması için yapılan bir botoks işlemidir. Ankara masseter botoks fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Masseter kasları, çenemizin her iki yanında bulunan çiğneme kaslarıdır. Çiğneme hareketi, sürekli olarak sert besinler çiğnemek masseter kaslarının çok çalışmasına neden olur. Masseter kasları çalıştıkça, çene daha köşeli ve büyük bir görünüm kazanır. Bazı kişilerde ise yapısal olarak çene yapısı köşeli ve büyük olabilir. Masseter botoksu sayesinde, çene daha yumuşak hatlara sahip olur. Dolayısıyla kişi daha estetik bir görünüme, yumuşak bir yüz ifadesine sahip olur.


  Diş sıkma problemi de gittikçe artan sayıda hasta da görülmektedir. Sabah uyanıldığında baş ağrısı ve çene ağrısına, diş yapısında bozulmalara neden olmaktadır.

  Masseter botoksu, diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon ile yapılır. İşlem 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

  Ankara Masseter Botoks Nedir?

  Erkeklerde köşeli çene yapısı çekici ve güçlü bir ifade sağlar. Kadınlarda ise bu durum tam tersidir. İnce ve oval bir yüz şekli, kadına feminen bir görünüm katar. Çenenin normalden büyük, köşeli yapıda olması ise erkeksi bir ifadeyi çağrıştırır.

  Masseter botoksu; çenenin her iki yanında bulunan kasların aşırı çalışmasını engeller. Böylece kasın aşırı çalışmasından kaynaklanan hacim büyümesi engellenir.

  Masseter botoks aynı zamanda tedavi amaçlı da kullanılabilir. Özellikle çene sıkma (bruksizm) hastası kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Masseter botoks sayesinde tüm gece çene sıkmaktan kaynaklanan baş ve çene aprısını ciddi şekilde azaltmaktadır.

  Aynı zamanda masseter botoksu ile çene şekli de daha estetik hâle getirilebilir. Özellikle çene şekli belirsiz olan kişilerde botoks uygulaması sayesinde çene hattı belirginleştirilebilir.

  Masseter Botoksu ile Çene Ameliyatı Arasındaki Fark Nedir? 

  Masseter botoksu, enjeksiyon ile yapılır. Dolayısıyla cerrahi bir yöntem değildir ve iyileşme süreci oldukça kısadır. Çene estetiği ameliyatlarında ise bölgeye cerrahi kesi yapılır. Dolayısıyla iyileşme süreci uzundur. Kişi hemen günlük yaşamına dönemeyebilir. Bir süre istirahat etmesi gerekebilir.

  Ayrıca botoks uygulaması acısız diyebileceğimiz, oldukça pratik ve etkili bir işlemdir. Çene estetiği ameliyatlarında ise iyileşme sürecinde bir miktar ağrı ve acı hissedilebilir.

  Masseter Botokstan Sonra Ağrı Hissedilir Mi? Yemek Yemeyi Engeller Mi?

  Masseter botoks yeme ve içme fonksiyonunu hiçbir şekilde etkilemez. Uygulamadan hemen sonra, hastalarımız dilediklerini yiyip içebilirler. Ancak sakız çiğnemek ve sürekli olarak sert gıdalar tüketmek, masseter kaslarının fazla çalışmasına neden olduğu için işlemin etki süresini kısaltabilir.

  Kimler Masseter Botoks Yaptırabilir?

  Masseter botoks, 18 yaşından büyük ve botoks uygulaması için uygun olan herkese yapılabilir. Özellikle yapısal olarak çene şeklinden memnun olmayan ya da zamanla çene bölgesinde deformasyon oluştuğunu düşünen kişiler için ideal bir işlemdir. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Bunun nedeni masseter kasının bloke edilmesi sonucunda çenenin daha yuvarlak, oval bir şekil almasıdır.

  Masseter botoksu, çene kaslarının aşırı kasılmasını engellediği için bruksizm yani çene sıkma rahatsızlığında da kullanılabilir. Botulinum toksin, çene kaslarının aşırı kasılmasını engellediği için çene sıkmaya bağlı kasılmaların da önüne geçer.

  Masseter Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Masseter botoksu, yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanan, pratik bir işlemdir. Enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Kişinin çene yapısına göre, belirlenen bölgelere botulinum toksin adı verilen madde enjekte edilir. Enjeksiyondan sonra kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Rahatça yemek yiyip içebilir.

  Masseter Botoksunun Etkisi Ne Kadar Devam Eder?

  Botoks uygulaması yaklaşık 4 ay kadar kalıcılığını korur.

  Masseter Botoksun Yan Etkileri Var Mı? Uygulama Sonrasında Şişlik Olur Mu?

  Botoks uygulamaları, doğru uygulandığı takdirde istenmeyen yan etkilere neden olmaz. Her enjeksiyon işleminde olduğu gibi masseter botoksunda da kızarıklık ve hafif morluk olabilir. Bunlar beklenen yan etkilerdir. Yaklaşık 10 – 15 dakika içerisinde kendiliğinden geçer. Cildi hassas olan kişilerde, morlukların geçmesi birkaç günü bulabilir. Ancak çenede istenmeyen bir şişlik ya da hassasiyet oluşmaz. Botoks uygulamalarından sonra oluşan yoğun yan etkiler, çoğu zaman hatalı uygulamalardan kaynaklanır. Steril koşullarda, uzman doktorlar tarafından yapılan botoks uygulamalarında yan etkiler minimum düzeydedir. Ankara botoks uygulaması ve botoks hakkında dikkat edilmesi gerekenler için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ankara Masseter Botoks Fiyatları 2024

  Masseter botoksu, günümüzde birçok kadının kendine güvenini artıran, çenenin daha estetik görünmesine yardımcı olan bir işlemdir. Dış görünüşün, kişinin özgüveni üzerindeki etkisi büyüktür. Birçok kişi çene şeklinden şikâyetçi olduğu için sosyal yaşamında kendini rahatsız hissetmektedir. Botoks uygulamaları, ameliyatsız, ağrısız ve acısız şekilde bu ufak estetik kusurların ortadan kalkmasını sağlar. Böylece kişinin kendine güvenmesini sağlar, yaşam kalitesini yükseltir.

  Masseter botoksu fiyatları ise kişiden kişiye değişebilir. Ankara masseter botoksu fiyatları kliniğe göre değişebilir. Aynı zamanda uygulama yapılan miktar da botoks fiyatlarını etkiler. Bu nedenle kliniğimizi arayarak, Ankara masseter botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi