Somon DNA Gençlik Aşısı

  Ankara Somon DNA Gençlik Aşısı

  Gençlik aşısı olarak da bilinen somon DNA aşısı içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit ve çok sayıda vitamin, mineral, aminoasit, protein ve inorganik tuz içerir. Günümüzde ciltte hücre yenileme amacıyla kullanılır. Cildi yoğun olarak nemlendirir, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca içerisindeki vitamin, mineral ve aminoasitler ile leke görünümünü azaltır. En önemli etkilerinden bir tanesi de kollajen yapımını uyararak cilde dolgun bir görünüm vermesidir. Bunlara ek olarak yara-yanık-akne izlerinde de fraksiyonel lazer, iğneli radyofrekans veya dermapen gibi uygulamalar ile kombine edilerek kullanılır. Ankara somon DNA gençlik aşısı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Somon DNA Aşısı Nedir?

  Somon DNA aşısı, nem kaybı nedeniyle oluşan ince kırışıklıkların giderilmesini, cildin tazelenmesini ve beslenmesini sağlayan özel bir aşıdır. Hyaluronik asit desteği ile birlikte uygulandığı için cildi birçok yönden besler ve güçlendirir. İçerisinde somon balığından elde edilen DNA molekülleri bulunur. Bu moleküller, cildin kaybettiği vitamin ve mineralleri doğrudan almasını sağlar. Bu nedenle etkinliği yüksek bir işlemdir. Enjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için oldukça pratiktir. Aynı zamanda kişinin mimik kullanımına engel olmaz. Ciltte belirgin gençleşme ve tazelenme sağlar.

  Somon DNA Aşısı Ne İçin Yapılır?

  Somon DNA Gençlik aşısı Ankara, ciltteki birçok soruna karşı çok yönlü etki sağlar. Bu nedenle hem cilt kusurlarının giderilmesi hem de rutin cilt bakımının desteklenmesi için yapılabilir. Saf hyaluronik asit desteği ile birlikte yapıldığı için cildin esnekliğini kazanmasına yardımcı olur.

  Somon DNA aşısının faydaları:

  • Cildin esnekliğini artırır.
  • Yüz, göz altı, boyun ve el bölgelerindeki ince kırışıklıkların açılmasını, cildin daha kusursuz görünmesini sağlar.
  • Güneş ve doğum lekelerini açar. Sivilce ve akne izlerinin azalmasında etkilidir.
  • Göz altı torbalarının ve morluğunun azalmasını sağlar.
  • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Bu nedenle çatlak tedavisinde de oldukça etkilidir.

  Somon DNA aşısı, diğer ameliyatsız gençleştirme yöntemleri ile birlikte uygulandığında etkisi artar. Yapılan uygulamanın da etkisini artırır. Bu nedenle aşının faydalarından biri de PRP, mezoterapi ve gençlik aşılarının etkinliğini güçlendirmesidir.

  Somon DNA Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Somon DNA aşısı, başlıca yanaklar, alın ve dudak çevresi olmak üzere, tüm yüze somon DNA yapılabilir. Eğer yüze yapılan aşı uygulaması boyun ve dekolte bölgesi ile de desteklenirse, daha başarılı sonuçlar elde edilir. Ankara somon DNA aşısı hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Somon DNA Aşısı Nasıl Yapılır?

  Somon DNA aşısı, enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir işlemdir. Oldukça ince ve küçük iğnelerle yüzün ya da boynun gerekli görülen bölgelerine enjeksiyon yapılır. Uygulama sırasında hissedilen ağrı ya da acı oldukça azdır. Sinek ısırığına benzer bir acı hissedilebilir ancak dayanılmaz boyutlarda değildir. Yine de iğneden korkan ya da cildi hassas olan hastalarımız için lokal anestezik kremler kullanılabilir.

  Somon DNA’sı için kullanılan teknikler genel olarak mezoterapi uygulamasına benzerdir. İşlemden yaklaşık 20-30 dk önce topikal anestezik kremler uygulama yapılacak bölgeye sürülür. Anestezi sonrası çok ince uçlu enjektörlerle yapılan işlem genellikle ağrısızdır. Mikroenjeksiyon tekniği kullanılarak 1-2 cm arayla somon DNA’sı cilt altına verilir. İşlem, hedeflenen bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 20-30 dk sürer.

  Somon DNA Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

  Genellikle yanma, batma benzeri yan etkiler beklenmez. Enjeksiyondan kaynaklanan hafif kızarıklık ve ödem ise birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer. Doğru koşullar altında, deneyimli doktorlar tarafından yapıldığı sürece somon DNA aşısı oldukça güvenilir bir işlemdir. Ankara somon DNA aşısı hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Somon DNA Aşısı Kaç Seansta Uygulanır?

  Somon DNA aşısı 3-4 ay gibi kısa sürede cildin daha genç ve dolgun görünmesini sağlar. Uygulama sıklıkları bölgeden bölgeye değişmekle beraber ortalama 14-21 gün arasında yapılan 3 seans şeklindedir.

  Ankara Somon DNA Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  Somon DNA aşısı fiyatları, uygulama yapılan bölgeye ve seans sayısına göre değişebilir. Bu nedenle her hastamız için özel olarak planlanması daha doğrudur. Somon DNA aşısı, ameliyatla cilt gençleştirme yöntemlerine göre çok daha uygun fiyatlı ve pratik bir yöntemdir. Ankara somon DNA aşısı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi