Kaş Arası Botoksu

  Ankara Kaş Arası Botoksu

  Ankara kaş arası botoksu, kaş arası bölgesindeki sinir ile kaslar arasındaki bağlantıyı bloke eden, böylece kasların geçici olarak çalışmasını engelleyen bir uygulamadır.

  Kaş arası bölgesi, mimik kullanımından etkilenen bir bölgedir. Yıpratıcı çevresel faktörler, mimik kullanımı zamanla bu bölgede kırışıklık oluşmasına neden olur. Oluşan kırışıklıklar ise kişinin olduğundan yaşlı görünmesine neden olur. Bu durum kişinin ifadesini de etkiler ve daha sinirli bir görünüme neden olabilir. Kaş arası botoksu sayesinde kaş arası bölgesinin pürüzsüz görünmesi; kişinin daha genç ve yumuşak bir ifadeye sahip olması sağlanır.


  Ankara kaş arası botoksu hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kaş Arası Botoksu Kimlere Yapılabilir?

  Mimik kullanımı sırasında kaş arası bölgede kırışıklık olan ya da bu bölgede daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek isteyen herkese botoks yapılabilir. Kişi 18 yaşını geçmiş; botoks (botulinum toksin) uygulamasına uygun herkese uygulanabilir. Günümüzde erkekler de daha genç ve estetik bir görünüm için kaş arası botoksunu tercih etmektedir.

  Kaş Arası Botoksundan Sonra Donuk Bir İfade Oluşur Mu?

  Özellikle genç yaşlarda, yüze daha yumuşak ve dingin bir ifade katmak için yapılan botoks uygulamalarında donuk ifade oluşmaz. Kişinin ihtiyacına uygun, küçük dozlarla yapılan botoks, yüz ifadesini etkilemez. Bu nedenle botoks yaptıran herkesin birbirine benzediği, botoksun yüz ifadesini tamamen değiştirdiğine yönelik inanışlar doğru değildir. Uzman bir hekim tarafından, doğru dozlarla yapılan botoks uygulamasında yan etki riski düşüktür. Ankara kaş arası botoksu için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ankara Kaş Arası Botoksu Nasıl Yapılır?

  Botoks uygulaması, enjeksiyon ile yapılır. Kaş arası bölgesine botulinum toksin enjekte edilir. İşlem sırasında hissedilen ağrı şiddetli değildir. Birçok hastamız işlemi rahatça tamamlamaktadır. Ancak kişinin tedirgin olması ya da acı eşiğinin çok düşük olması durumunda, işlem öncesi anestezik krem uygulaması yapılabilmektedir. Böylece tüm hastalarımızda, konforlu bir şekilde botoks uygulaması yapılabilir. İşlem yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

  Kaş Arası Botoks Etkisi Ne Kadardır?

  Kaş arası botoksu, yaklaşık 4 ay kadar kalıcıdır. Ancak kişinin cilt yapısına ve mimik kullanımına göre bu süre değişir. Eğer kişi yoğun olarak mimik kullanıyorsa, işlemin etkisi biraz daha kısa sürebilir. Botulinum toksin, bir ilaç olduğu için etkiyi uzatmak mümkün değildir. Ancak botoks güvenli bir uygulamadır. Bu nedenle kişi istediği sürece tekrar edilebilir.

  Kaş Arası Botoksundan Sonra İz Kalır Mı? Yan Etkileri Nelerdir?

  Kaş arası botoksu uygulandıktan sonra, enjeksiyon nedeniyle 10 – 15 dakika kadar kızarıklık görülebilir. Bu doğal ve beklenen bir yan etkidir. Her iğneli işlemde olduğu gibi hafif morluklar da oluşabilir. Eğer morluk oluşursa, birkaç gün içerisinde geçer. Birçok hastamızda, uygulamadan yaklaşık 10 dakika sonra cilt tamamen eski tonuna döner. Dolayısıyla kişi günlük yaşamına rahatça devam edebilir.

  Kaş Arası Botoksu Güvenilir Bir İşlem Midir?

  Botoks uygulamasında kullanılan botulinum toksin, uzun yıllardır hem estetik hem de tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Migren tedavisi, şaşılık ve aşırı terleme tedavisinde de kullanılabilen, güvenilir bir maddedir. FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır. Bu nedenle uygulamanın oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada önemli olan doktorun uygulama alanındaki uzmanlığı, kişinin ihtiyaçlarına göre doğru dozun belirlenmesidir.

  Ankara Kaş Arası Botoksu Fiyatları 2023

  Kaş arası botoksu, günümüzde tüm ülkede birçok kişinin tercih ettiği bir işlemdir. Kaş arasındaki kırışıklıklardan şikâyetçi olan, kırışıklıklara karşı erkenden önlem almak isteyen kişilere, güvenle uygulanmaktadır. Botoks etkili kremlerin hiçbiri botoks etkisi gösteremez. Bu nedenle kaş arası kırışıklıkların giderilmesinde en etkili yöntem botokstur.

  Ankara botoks fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Uygulama yapılan miktara göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle botoks fiyatlarını her hastamız için özel olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır.

  Ankara kaş arası botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi