Çene Dolgusu

  Ankara Çene Dolgusu

  İp askılama işleminde daha kalın (cog) ipler kullanılmaktadır. Yanaklar çene ve boyun için özel yerleştirilen iplerle özellikle yüz derisindeki yaşla birlikte gelişen yerçekimine bağlı aşağı doğru sarkmalar toparlanır, yüz ovali belirginleştirilir ve yüze gençlikte olduğu gibi üçgen görünüm verilmeye çalışılır. Ankara çene dolgusu; çene şeklinin ideal formunu alması ve çene ucu kusurlarının giderilmesi için yapılan estetik işlemdir. Ankara çene dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.


  Çene şekli, yüz şeklimiz üzerinde doğrudan etkilidir. Çenenin orantılı büyüklükte olması, V şeklinde ve kıvrımlı olması kişiye daha estetik bir görünüm katar. Bu nedenle birçok kişi çene bölgesindeki yapısal sorunların giderilmesini, yüz şeklinin daha oval ve çekici görünmesini tercih eder.

  Çene dolgusu, çenedeki yapısal sorunların maskelenmesini ve yüzün ameliyatsız olarak şekillendirilmesini sağlar. 10 – 15 dakika gibi kısa sürede tamamlanan bu işlem, cerrahiye göre çok daha konforludur. Bu nedenle günümüzde giderek daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir.

  Çene Dolgusu Nedir?

  Çene dolgusu Ankara, çene estetiğinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Çenedeki asimetri ve çukurluk gibi kusurların birçoğu çene dolgusu sayesinde giderilebilir.

  Çene bölgesi, dış görünüş üzerinde oldukça etkili bir bölgedir. Kişinin yüz şeklini doğrudan etkilediği için estetik algısı üzerinde de belirleyicidir. İdeal çene yapısının alın, elmacık kemikleri ve burun gibi yüzün diğer bölgeleri ile uyumlu olması gerekir. Çenedeki çukurluklar, ya da asimetri bu orantıyı bozabilir.

  Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

  Çene dolgusu yapılmadan önce uzman doktorların değerlendirmesi önemlidir. Çünkü çenedeki pek çok estetik kusur dolgu ile giderilebilmesine rağmen, bazı durumlarda cerrahi müdahale de gerekebilir. Bu nedenle estetik alanında uzman doktorların değerlendirmesi sonucunda çene dolgusu uygulaması yapılmasına karar verilebilir. Ankara çene dolgusu hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Çene dolgusunun yaygın olarak uygulandığı durumlar:

  • Çene ucunun normalden sivri ya da aşırı düz olması
  • Çene hattının belirsiz olması
  • Çene ucundaki derin gamzeler
  • Çene hattında sarkma
  • Çene ucunun aşısı geniş olması
  • Çene ucunun geride olması

  Bunlar, çene dolgusunun en sık uygulandığı kusurlardır. Ancak bunların dışında da pek çok çene sorunu dolgu uygulamaları ile giderilebilmektedir.

  Ankara Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Çene dolgusu, özel dolgu maddelerinin çene bölgesindeki belli noktalara enjekte edilmesiyle yapılır. Yaklaşık 15 dakika sürer. Dolgu işleminde kullanılan tüm dolgu malzemeleri, cilt ile uyumludur. Kullanımı FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylıdır. Bu nedenle dolgu işleminin güvenilir bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

  Çene dolgusu, enjeksiyonundan önce bölgeye anestezik kremler uygulanabilir. Dolgu işleminde kullanılan kanüller oldukça incedir. Bu nedenle şiddetli bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak kişinin daha konforlu hissetmesi için anestezik kremler kullanılabilir. Bu kremler, işlemden yaklaşık 20 – 30 dakika öncesinde uygulama bölgesine sürülür. Böylece acı ya da ağrı hissi tamamen ortadan kalkar.

  Çene Dolgusu Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Çene dolgusundan sonra, hastalarımız aynı gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Bu açıdan ameliyata göre çok daha konforlu bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Çene dolgusundan sonra, sert bir şeyler çiğnemekten, çeneye baskı uygulamaktan kaçınılması iyi olacaktır.

  Çene Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Çene dolgusu, doğru dozda ve steril koşullarda yapıldığı sürece ciddi yan etkiler ortaya çıkmaz. Ancak çene dolgusu yapılan bölgede hafif kızarıklık ve morarma görülebilir. Bunlar enjeksiyondan kaynaklanan, doğal yan etkilerdir. Genellikle kısa süre sonra yok olur.

  Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

  Çene dolgusunun kalıcılığı yaklaşık 1 yıldır. Bu süre, kişinin mimik kullanımına, cilt yapısına ve kullanılan dolgu malzemesine göre değişebilir.

  Ankara Çene Dolgusu Fiyatları 2024

  Çene dolgusu, günümüzde tüm dünyada uygulanan, güvenli bir işlemdir. Yüzümüzün belirgin bölgesine yapılan bir estetik işlem olduğu için de sonuçları oldukça tatmin edicidir. Küçük bir dolgu desteti ile kişi günlük yaşamında kendini daha mutlu ve özgüvenli hissedebilmektedir.

  Çene dolgusu fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve amaca göre değişebilir. Ankara çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi