Yanak Dolgusu

  Ankara Yanak Dolgusu

  Ankara yanak dolgusu; yüz şeklinin daha orantılı olmasını sağlayan, yanaklardaki deformasyonların giderilmesini sağlayan dolgu işlemidir. Yaşlanmayla birlikte yüzümüzdeki birçok doku sarkar. Bu sarkmadan en çok etkilenen bölgelerden biri de yanaklardır. Yanaklar, yüzümüzün büyük bir kısmını kapladığı için çökük görünmesi hâlinde kişinin tüm ifadesi değişir. Daha yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olabilir. Yanaklara yapılan dolgu işlemi, kişinin daha genç ve dinamik görünmesine yardımcı olur. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden biri olduğu için de oldukça pratik ve güvenlidir.


  Yazımızın devamında yanak dolgusu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara yanak dolgusu için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Yeşim Kaymak’tan randevu alabilirsiniz.

  Yanak Dolgusu Nedir?

  Yanak ve elmacık kemiğini belirginleştirmek ve yüze hacim kazandırmak için en sık başvurulan yöntemlerden biri, dolgu uygulamasıdır. Hyaluronik asit kullanılarak uygulanan dolgu ile zamanla ciltte meydana gelen kırışık ve çizgilerin giderilmesi sağlanır. Hyaluronik asit, hücrelerin yenilenmesini hızlandırarak, cilde daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

  Yanak Dolgusu ile Hangi Amaçla Yapılır?

  Yanak dolgusu; yanaklardaki çökmenin giderilmesi, yüzün daha orantılı bir görünüme sahip olması için yapılır. Yanaklarda, meydana gelen hacim kaybı, yaşlı ve yorgun bir görüntüye sebep olur. Enjekte edilen dolgu maddesi ile yanak, daha kalkık ve yuvarlak hâle getirilir. Yanak dolgusu uygulaması, yüzün daha genç görünmesine, gözlerdeki oyukluğun azalmasına, alın ve çenedeki çıkıklığın dengelenmesine yardımcı olur.

  Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yanak dolgusu, ameliyatsız bir işlemdir. Yanak bölgesindeki belirli bölgelere yağ, hyaluronik asit ya da çeşitli dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle yapılır. Ortalama 15-20 dakikada tamamlanır. Hasta, uygulamadan hemen sonra, günlük hayatına dönebilir.

  Dolgu enjeksiyonu tekniği;

  • Kısa sürede tamamlanabilen,
  • Hastada ağrı ve acı oluşturmayan,
  • Cerrahi yönteme göre daha az komplikasyon riski barındıran,
  • Uygulama sonrasında, iyileşme sürecinin çok daha kısa sürede tamamlandığı bir uygulama olması nedeniyle tercih edilmektedir.

  Yanak dolgusu, yanakta kemik üstündeki derin tabakaya yapılır. Uygulama öncesinde, hastaya lokal anestezi uygulanarak, işlem bölgesinin uyuşturulması sağlanır. Böylece, enjeksiyon tekniği ile yanak dolgusu yapılırken, ağrı ve acı hissiyatı oluşmaz. Enjeksiyon işlemi, genellikle kanül adı verilen, ince uçlu iğneler yardımıyla gerçekleştirilir. Dolgu maddesinin hastada oluşturabileceği rahatsızlık hissinin engellemesi için dolgu işleminde, dozun iyi ayarlanması gerekir. Böylece, abartılı ve yapay bir görünümden de kaçınılması sağlanır.

  Ankara yanak dolgusu uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Ankara Yanak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Yanak dolgusunun kalıcılığı, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ay ile 4 yıldır. Dolgu, kalıcılık bittiğinde yenilenebilir. Güvenilir bir işlem olduğu için kişi istediği sürece yeniden yanak dolgusu yaptırabilir.

  Yanak Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Yanak dolgusu işleminde kullanılan dolgu maddesi, hyaluronik asit içeren doğal bir maddedir. Bu nedenle, ciddi bir yan etkiye yol açması beklenmez. İşlem sonrasında, uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler meydana gelebilir. İşlemin kanül kullanılarak gerçekleştirilmesi genellikle, morluk, şişlik ve kızarıklıkların önüne geçmektedir. Ancak yine de,  uygulama sonrasında, birkaç saat sonra kendiliğinden geçen kızarıklıkların oluşması mümkündür.

  Yanak dolgusu sonrasında;

  • İlk 24 saat yanak bölgesine dokunmak ve ovuşturmak önerilmez.
  • Uygulamadan sonraki üç gün sıcaktan kaçınılmalıdır. Çok sıcak suyla banyo yapmak, hamam veya solaryuma girmek, doğrudan güneşe maruz kalmak önerilmez.
  • İşlem sonrasındaki ilk birkaç gün, kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaç ve besinlerden uzak durulması gerekir. İlaç kullanımı, doktor onayıyla gerçekleştirilmelidir.
  • Uygulamayı izleyen 4 saat boyunca ağır spor, sert çiğneme hareketleri, konuşma ve gülme önerilmez. Uygulama yapılan bölgeye sert masaj yapılmamalıdır. Uygulama sonrası oluşan kızarıklık ve şişlik tamamen geçene kadar bu bölgeyi aşırı sıcak (sauna, güneşlenme) veya aşırı soğuğa karşı korumak gerekmektedir.

  Ankara Yanak Dolgusu Fiyatları 2024

  Yanak dolgusu işleminin fiyatları, kullanılan dolgu maddesinin miktarına ve kalıcılığına göre değişiklik gösterir. Yanak dolgusunda hyaluronik asit dışında, kalsiyum hidroksiapatitli ya da polikaprolakton içeren dolgular da kullanılabilmektedir. Ancak yüksek nem tutma kapasitesi ve hayvansal olmayan içeriğinden dolayı en çok hyaluronik asit tercih edilmektedir.

  Bu nedenle yanak dolgusu fiyatlarında hastanın ihtiyaçları belirleyicidir diyebiliriz. Ankara yanak dolgusu fiyatları için kliniğimizle iletişime geçebilir ve dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi