Göz Çevresi Botoksu

  Ankara Göz Çevresi Botoksu

  Botoks, ciltteki ince çizgilerin giderilmesini ve kişinin daha genç görünmesini sağlayan, ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Botoksun en sık uygulandığı bölgelerden biri de göz çevresidir. Göz çevresi bölgesindeki kırışıklıklar, “kaz ayağı” olarak nitelendirdiğimiz çizgiler ilk yaşlanma belirtilerindendir. Zamanla daha da derinleşir, kişinin yaşını giderek daha fazla belli ederler. Bazı kişilerde ise göz çevresindeki kırışık görünüm yapısal olarak daha fazladır. Cildin yaşlanması ve yıpranması sonucu daha da artar. Göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gidermek isteyenler için ise en etkili yöntem; göz çevresi botoksudur. Botoksu hem ameliyatsız bir estetik işlem olması hem de acısız olması nedeniyle günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ankara göz çevresi botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ankara Göz Çevresi Botoksu Nedir? Neden Yapılır?

  Göz çevresi botoksunun temel uygulama amacı; göz çevresindeki kırışıklıkları gidermektir. Göz çevresindeki deri oldukça ince ve hassastır. Bu nedenle mimik kullanımından en çok etkilenen bölgelerden biridir. Özellikle gülümseme esnasında göz çevresinde “kaz ayağı” adını verdiğimiz, ince çizgiler oluşur. Bu çizgiler yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olsa da kişinin özgüvenini etkileyebilir. Yıllara meydan okumak, gençliğini ve güzelliğini korumak isteyen pek çok kişi göz çevresi botoksu ile bu çizgileri giderebilmektedir.

  Göz çevresi botoksu, diğer botoks uygulamaları gibi botulinum toksin ile yapılır. Botulinum toksin, göz çevresindeki kasların aşırı çalışmasını engeller. Böylece mimik kullanımı ya da yaşa bağlı oluşan ince çizgilerin açılmasını ve kişinin daha sıkı bir cilde sahip olmasını sağlar.

  Göz Çevresi Botoksu Kimlere Yapılır?

  Göz çevresi botoksu, göz çevresindeki kırışıklıktan rahatsız olan ve daha çekici görünmek isteyen herkese yapılabilir. Kişi 18 yaşını geçmişse ve botoks uygulamasına engel olacak ciddi sağlık sorunları söz konusu değilse göz çevresi botoksu yapılabilir. Göz çevresi botoksu erken yaşlarda yapıldığında, kırışıklıklar derinleşmemesine rağmen, göz çevresini daha aydınlık ve sağlıklı gösterir. Kişiye çekicilik katar. 35 yaşından sonra ise göz çevresi kırışıklıkları daha belirgindir. Bu dönemde yapılan göz çevresi botoksu, kırışıklık görünümünün açılmasını sağlar. Böylece kişinin olduğundan daha genç görünmesine yardımcı olur.

  Göz Çevresi Botoksu Nasıl Yapılır?

  Göz çevresi botoksu da diğer botoks işlemleri gibi enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Göz çevresinde, belirlenen bölgelere botulinum toksin enjekte edilir. Uygulama oldukça ince iğnelerle yapıldığı için genellikle acısızdır. Ancak cildin hassas olması ya da kişinin kendini tedirgin hissetmesi durumunda lokal anestezik kremler de kullanılabilir. Bu kremler uygulandıktan yaklaşık 20 – 30 dakika sonrası göz çevresi hissizleşir. Böylece acısız ve konforlu bir şekilde işlem yapılabilir.

  Göz Çevresi Botoksundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Göz çevresi botoksundan sonra kişi aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir. Uygulama yapılan bölgede aşırı morarma ya da ödem oluşmaz. Ancak bu noktada botoksu yapan doktorun deneyimi ve doğru doz belirlemesi oldukça önemlidir. Ankara göz çevresi botoksu hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz çevresi botoksundan sonra enjeksiyona bağlı hafif bir kızarıklık ya da morarma olabilir. Ancak bu yan etkiler oldukça hafiftir ve genellikle kendiliğinden geçer.

  Göz Çevresi Botoksundan Sonra Yapay Bir Görünüm Olur Mu?

  Eğer uygun dozda, kişinin ihtiyaçlarına göre yapılırsa, göz çevresi botoksundan sonra yapay bir görünüm ortaya çıkmaz.

  Ankara Göz Çevresi Botoksu Fiyatları 2024

  Göz çevresi botoksu Ankara, yaşlanma belirtilerinin kontrol altına alınmasında oldukça etkili bir botoks uygulamasıdır. Bakışlar, hem ifademiz hem de genel görünüşümüz üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle göz çevresine yapılan ufak müdahalelerle bile daha çekici ve etkileyici görünmek mümkündür.

  Ankara göz çevresi botoksu fiyatları ise uygulama yapılan doza ve kliniğe göre değişebilmektedir. Göz çevresi botoksu fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi