Mezobotoks

  Ankara Mezobotoks 

  Ankara mezobotoks; mimikleri ile hayatını kazanan sanatçılar tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. “Sanatçı botoksu” olarak da bilinen mezobotoks, hem cildin nemini korumasını, yapısının düzelmesini ve esnekliğinin artmasını sağlarken, hem de mimik kırışıklıklarını azaltır. Birçok kişi, botoks uygulamasından sonra donuk ve kasılmış bir yüz ifadesine sahip olmaktan korkmaktadır. Mezobotoks, bu endişeye çözüm üreten, cildi gergin ve ışıltılı gösterirken, doğal yapısını da koruyan bir işlemdir. Yazımızın devamında mezobotoks hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara mezobotoks fiyatları hakkında bilgi almak için ise Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mezobotoks Nedir?

  Mezobotoks Ankara; botoks ile mezoterapi işlemlerinin güçlerini birleştiren bir işlemdir. Mezoterapi işleminde, cildin esnek yapısını güçlendiren, cildi besleyen bileşenler cildin alt katmanlarına enjekte edilir. Böylece cildin birçok yönden yenilenmesi ve desteklenmesi sağlanır.


  Botoks uygulamasında ise botulinum toksin adı verilen madde, kasa doğrudan enjekte edilir. Botulinum toksin, kasların aşırı çalışmasını engelleyerek, bölgedeki kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

  Mezobotoks işleminde ise mezoterapinin uygulama yöntemi ve botoksun güçlü etkisi bir araya getirilir.

  Mezobotoksun Farkı Nedir?

  Mezobotoks da diğer botoks uygulamaları gibi ameliyatsız bir işlemdir. Ameliyatsız olmasına rağmen, ciltte belirgin bir yenilenme, ışıltı ve gençlik sağladığı için tüm dünyada, sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak mezobotoks işlemi sonucunda daha doğal sonuçlar elde edilmesini sağlayan bazı temel farklar bulunur:

  • Mezobotoks uygulaması, ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesini sağlarken, cildi nem açısından destekler. Bu nedenle daha sıkı, genç ve ışıltılı bir cilt görünümü elde edilir. Düşük doz botoks ile birlikte cilt gençleştirici serum kullanıldığı için cildin tamir mekanizması aktifleşir. Dolayısıyla cildin parlaması, sarkıklıkların toparlanması ve ince çizgilerin açılması sağlanır. Uygulama yapılan bölgeye göre çene ovali de netleşir ve yüz her açıdan daha estetik bir görünüme kavuşur.
  • Mezobotoksun bir diğer farkı da uygulama yapılan bölgedir. Botoks işlemleri, tüm yüze uygulanabilmektedir. Ancak mezobotoksun, uygulama alanı daha geniştir. Yüz ve dekolte bölgesi ile birlikte kol ve bacak içlerine de mezobotoks yapılabilir.

  Mezobotoks Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Mezobotoks;

  • Çene
  • Dudak çevresi
  • Şakaklar
  • Yanaklar
  • Alın
  • Dekolte bölgesi
  • Boyun

  Ankara Mezobotoks Nasıl Yapılır?

  Mezobotoks uygulaması acısız bir işlemdir diyebiliriz. Enjeksiyon nedeniyle hafif bir acı hissedilse de katlanılmaz düzeyde bir acı değildir. Ancak acı eşiği düşük olan, acıdan korkan hastalarımıza işlem öncesinde lokal anestezik krem uygulaması yapılabilir.

  Mezobotoks işlemi yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. İlk uygulamada düşük doz kullanılır. Kontrol sürecinde, eğer gerekli görülürse, ek doz yapılabilir.

  İşlemin etkisi yaklaşık üç gün içerisinde kendini göstermeye başlar ve 1 hafta içerisinde en iyi sonuçlar elde edilir.

  Mezobotoksun Yan Etkileri Nelerdir?

  Mezobotoks, uzman bir dermatolog tarafından, steril koşullarda yapıldığında yan etkisi yok denecek kadar azdır. Enjeksiyondan kaynaklı hafif bir morluk ya da kızarıklık görülebilir. Bunlar beklenen ve geçici yan etkilerdir. Genellikle 10 – 15 dakika içerisinde kendiliğinden yok olur ve kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

  Mezobotoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Mezobotoksun etkisi yaklaşık 4 ay boyunca kalıcıdır. Ancak bu süre, kişinin cilt yapısına, yaşına ve mimik kullanımına göre değişebilir. Kişi istediği takdirde, etkisi geçtikten sonra yeniden mezobotoks yaptırabilir.

  Ankara Mezobotoks Fiyatları 2022

  Mezobotoks, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen, etkinliği kanıtlanmış, güvenilir bir işlemdir. Özellikle doğallığını kaybetmeden, cildini yenilemek, daha genç görünmek isteyen kişiler için idealdir. Mezobotoks fiyatları ise hem kliniğe hem de uygulanan doza göre değişebilir. Bu nedenle fiyatların her hastamız için özel olduğunu söyleyebiliriz.

  Ankara mezobotoks fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi