Alın Botoksu

  Ankara Alın Botoksu

  Alın bölgesi, kırışıklıkların en yoğun olduğu bölgelerden biridir. İlerleyen zamanın etkisi ve mimik kullanımına bağlı olarak, alın bölgesinde çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Bu çizgiler, kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterir. Ankara alın botoksu, alın bölgesindeki mimikleri bloke ederek alın kırışıklıklarının giderilmesini sağlar. Cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Böylece kişiye daha genç bir görünüm verir. Alın botoksu uygulaması, ince iğneler yardımıyla yapılır. Yaklaşık 10 – 15 dakikada tamamlanan işlemden sonra, kişi rahat bir şekilde günlük yaşamına dönebilir. Ankara alın botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Alın Botoksu Nedir?

  Alın botoksu, en çok tercih edilen botoks uygulamalarından biridir. Ameliyatsız ve acısız bir yöntemdir. Bu nedenle alın bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.

  Alın botoksunda da diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi “botulinum toksin” kullanılır. Botulinum toksin, bölgedeki kasların aşırı çalışmasını engelleyerek, kırışıklık oluşumunun önüne geçer. Böylece kişinin mimik kullanımına ya da yaşına bağlı ortaya çıkan derin çizgi problemini giderir. Cilde daha pürüzsüz, sıkı ve genç bir görünüm kazandırır.

  Ankara Alın Botoksu Kimlere Yapılır?

  18 yaşını geçen her bireye botoks uygulaması yapılabilmektedir. Alın bölgesindeki kırışıklıklardan rahatsız olan, yaşlanma belirtilerini gidermek isteyen herkese alın botoksu yapılabilir. Ancak oluşabilecek olası yan etkiler nedeniyle;

  • Hamile ve emzirenlere
  • Bazı kas hastalıklarına sahip olanlara
  • Kanama problemi olanlara
  • Alın bölgesinde deri hastalığı ya da döküntü olanlara botoks uygulanmaz.

  Alın Botoksu Nasıl Yapılır?

  Alın botoksu, enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir işlemdir. Çok ince uçlu ve küçük iğneler kullanıldığı için acı ve ağrı hissi oldukça azdır. Uygulamanın daha konforlu olması için işlem öncesinde anestezik kremlerle bölge uyuşturulabilir.

  Alın botoksu yaklaşık 10 – 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu süre sonunda kişi evine ya da günlük yaşamına dönebilir. Uygulama günlük hayatı kısıtlamaz. Bu nedenle etkin sonuç alınan bir işlem olduğu kadar pratiktir de.

  Alın Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Alın botoksunun en yaygın yan etkisi bölgede hafif kızarma ve morarmadır. Bunlar enjeksiyondan kaynaklanan, doğal yan etkilerdir. Genellikle kısa sürede, kendiliğinden geçer.

  Botoks uygulamaları, alanında uzman bir dermatolog tarafından yapıldığı sürece oldukça güvenlidir. Uygulamada kullanılan malzemeler FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylıdır. Bu nedenle oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Ankara alın botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Alın Botoksunun Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Alın botoksunun etkisi yaklaşık 4 ay kalıcıdır. Bu süre, kişinin cilt yapısına ve mimik kullanımına göre de değişebilir. Alın bölgesi, mimik kullanımı sırasında oldukça hareketli bir bölge olduğu için sık mimik kullanan kişilerde etki süresi biraz daha kısa olabilir. Botoksun etkisi bittikten sonra yeniden uygulama yapılabilir.

  Alın Botoksu Anlaşılır Mı? Yüzüme Yapay Bir İfade Katar Mı?

  Botoks uygulaması doğru dozda uygulandığı sürece yüzde istenmeyen şişkinlik ya da ödem yapması söz konusu değildir. Botoks uygulamasından sonra alın bölgesindeki ince kırışıklıklar açılmaya başlar. Dolayısıyla kişi daha genç ve canlı bir görünüme kavuşur. Ancak botoks mimik kullanımını etkilemez. Bu nedenle yapay bir görüntü olması söz konusu değildir.

  Ankara Alın Botoksu Fiyatları 2024

  Botoks fiyatları, uygulama yapılan bölgeye ve kliniğe göre değişebilmektedir. Günümüzde, botoks uygulamaları giderek daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Hem ameliyata göre daha ekonomik bir işlem olduğu için hem de acısız ve pratik olduğu için avantajlıdır.

  Ankara alın botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi