Mezolifting

  Ankara Mezolifting

  Yüz mezoterapisi olarak da bilinen mezolifting Ankara, yaşlanma belirtilerini gidermek ve daha genç bir görünüme sahip olmak için yapılan bir uygulamadır. Mezoterapi uygulamalarından biri olan mezolifting, özellikle ince kırışıklıkların tedavisinde ve cilt lekelerinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Aminoasit, vitamin ve mineral yönünden zengin karışımların cilde enjekte edilmesiyle yapılır. Günlük cilt bakımından esas farkı ise; cilde ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri doğrudan vermesi dolayısıyla cildin çok daha hızlı yenilenmesini sağlamasıdır. Yazımızın devamında mezolifting hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara mezolifting fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için ise Doç. Dr. Yeşim Kaymak’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mezolifting Nedir?

  Mezolifting yani yüz mezoterapisi, günümüzde cildin yenilenmesi, yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve cildin güçlenmesi için en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Cildin canlanması, yenilenmesi, cilt lekelerinin giderilmesi ve kırışıklık görünümünün azalması için yapılır. Enjeksiyon yöntemi ile yapıldığı için kremlerden ya da rutin cilt bakımından daha yoğun etki eder. Haricen uygulanan cilt bakım ürünlerinin birçoğunda, vitamin kayıpları söz konusudur. Mezolifting’in amacı; cildi besleyen vitamin ve minerallerin tamamının cilde yedirilmesi ve cildin yaşlanmasının geciktirilmesidir.

  Mezoterapi Nasıl Etki Eder?

  Mezoterapi; içerisinde cildin ihtiyaç duyduğu birçok vitamin, mineral ve aminoasitleri bir arada bulunduran bir uygulamadır. Bu besleyici içeriğin cilde doğrudan enjekte edilmesiyle yapılır. A, B, C, K gibi vitaminler yönünden zengin olan mezoterapi karışımı özellikle nemini kaybetmiş, sarkmış ve deforme olmuş cildin toparlanmasında oldukça etkilidir. Ankara mezolifting ve mezoterapi hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mezolifting Ne İçin Yapılır? 

  Yüz mezoterapisinin içeriği cildi birçok açıdan destekleyen özelliğe sahiptir. Bu nedenle yaşlanma belirtilerinin kontrol altına alınmasını ve cildin yenilenmesini sağlar. En yaygın kullanım alanları ise;

  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Cilt lekelerinin (akne ve sivilce izleri, güneş ve doğum lekeleri) giderilmesi
  • Cildin gençleştirilmesi
  • Yaşlanmaya bağlı sarkmanın engellenmesi
  • Cildin daha canlı ve parlak görünmesi olarak sıralanabilir.

  Ankara Mezolifting Nasıl Yapılır?

  Mezolifting işlemi enjeksiyonla yapılır. Enjeksiyon işlemi birçok hastamızı korkutmasına rağmen oldukça acısızdır. İnce ve küçük boyutlu kanüllerle (0,5 – 2 mm) yapıldığı için acı hissi oldukça azdır. Yine de tedirgin hisseden ya da cildi hassas olan hastalarımız için işlemden lokal anestezik krem uygulaması yapılabilir. Böylece işlemin acısız bir şekilde tamamlanması sağlanır.

  Mezolifting uygulaması yaklaşık 10 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. Oldukça pratik bir işlemdir ve hastalar aynı gün içerisinde evlerine dönebilir. En etkili sonuçlar için birden fazla seans yapılması tercih edilmektedir.

  Mezolifting Kaç Seans Yapılır?

  Mezoterapi uygulamasında endikasyona göre seans sayısı da değişebilir. Genel olarak mezolifting için 15 gün ara ile 4 – 6 seans yeterlidir. Ancak saç dökülmesi, selülit ve bölgesel yağlanma amacıyla yapılan mezoterapi işlemlerinde 4 – 8 seans önerilir.

  Yüz Mezoterapisi Ne Zaman Etki Eder?

  Yüz mezoterapisinin etkisi kısa sürede kendini gösterir. İşlem yapıldıktan sonraki 1 – 2 ay boyunca da iyileştirici etkisi artarak devam eder. Mezoterapi kürünün her yıl tekrarlanması, ciltteki yenilenme ve gençleşmenin devam etmesini sağlayacaktır. Ayrıca kür sonrasında, 3. ve 6. aylarda yapılan birer seans ile ciltteki kolajen üretimi ciddi şekilde artırılabilir.

  Mezoliftingin Yan Etkileri Nelerdir?

  Mezolifting, yan etkileri yok denecek kadar az olan bir işlemdir. FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır. Bu nedenle oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Enjeksiyon işlemi güvenilir ve deneyimli doktorlar tarafından yapıldığı sürece, istenmeyen ödem ve kızarıklığa rastlanmaz. Bu nedenle kişi işlemi yaptırdığı gün içerisinde normal hayatına dönebilir.

  Yüz mezoterapisinden sonra;

  • Uygulama yapılan bölgenin 4 saat boyunca su ile temas etmemesi
  • Tahriş yapma potansiyeli olan kozmetik ürünlerin kullanılmaması, makyaj yapılmaması
  • 24 saat boyunca güneşe maruz kalmaktan kaçınılması işlemin başarısını artıracak; yan etkileri minimuma düşürecektir.

  Ankara Mezolifting Fiyatları 2024

  Yüz mezoterapisi, günümüzde birçok kişinin istediği genç ve çekici görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle besleyici içeriklerle cildinin yenilenmesini, kolajen üretiminin artmasını isteyen kişiler için ideal bir işlemdir. Yüz mezoterapisi fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle kliniğimizle doğrudan iletişime geçerek, Ankara mezolifting fiyatları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi