Şakak Dolgusu

  Ankara Şakak Dolgusu

  Ankara şakak dolgusu; zamanla çökükleşen ya da yapısal olarak daha çökük görünen şakak bölgesinin daha sıkı ve dolgun görünmesi için yapılan bir estetik işlemdir. Şakak bölgesindeki deformasyonlar, kişinin olduğundan yaşlı görünmesine neden olabilir. Aynı zamanda yüz şekli üzerinde de etkilidir. Şakak dolgusu sayesinde daha orantılı bir yüz şekli elde edilebilir. Bölgedeki kırışıklıklar azaltılır ve kişi daha çekici bir görünüme sahip olur.


  Ankara şakak dolgusu uygulaması için Doç. Dr. Yeşim Kaymak’ın kliniği ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Şakak Çökmesi Nedenleri Nelerdir?

  Yüzde, her iki gözün de yan tarafında, elmacık kemiğinden başlayan ve alna doğru uzanan, hafif çukurumsu bölgeye şakak denir. Temporal bölge olarak da bilinen bu bölgedeki aşırı çukurlaşma, yüzde daha yaşlı bir görüntüye sebep olur. Şakakların elmacık kemikleri ile sınırlarının daha az belirgin olması ve dolgun görünmesi, yüzde daha genç ve dinamik bir görüntü sağlar. Şakak bölgesi, kaşların dış kısmını da destekler niteliktedir. Dolgun şakak bölgesi, yüzün karşıdan görünümünde, kaşların dış kısmının da ortaya çıkmasını sağlar. Bu nedenle, zamanla şakaklarda oluşan çökükleşmenin dolgu uygulamasıyla giderilmesi sayesinde, daha estetik bir görüntüye kavuşulur.

  İlerleyen yaş şakak çökmesinin başlıca nedenleri arasındadır. Özellikle 40 yaş üzeri kişilerde şakaklarda hacim kaybı oluşmaya başlar. Şakak bölgesindeki yağ dokusu, zamanla eriyebilir. Cilt dokusundaki incelemeler, hacim kaybına yol açabilir. Temporal kemikte erime, temporal kasta tonus ve hacim kaybı, şakaklarda çökük bir görüntüye neden olabilir.

  Şakak Dolgusu Nedir?

  Şakak dolgusu; hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit ya da polikaprolakton içerikli dolgularla yapılabilir. Yüksek nem tutma kapasitesi ve içeriği nedeniyle sıklıkla hyaluronik asit içeren dolgular tercih edilir. Hyaluronik asit, FDA onaylı ve hayvansal olmayan bir dolgu malzemesidir. Uygulandığı bölgede antioksidan görevi görerek, zararlı kimyasallarla savaşır. Aynı zamanda kolajen üretimini destekleyerek, cildin sıkılaşmasına ve gerilmesine yardımcı olur.

  Şakak dolgusu, temporal bölgedeki ince deri ve doku yapısı nedeniyle diğer dolgu işlemlerine göre daha zor bir uygulamadır. Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından, oldukça dikkatli ve titiz bir çalışmayla uygulanması gerekir. Ankara şakak dolgusu uygulamaları için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

  Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Şakak dolgusu, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Dolgu işlemi öncesinde, şakaklara anestezik bir krem sürülebilir. Bu sayede, hastada işlem esnasında ağrı ve acı hissi oluşmaz. İşlem, ortalama olarak 20-30 dakika sürer. Şakak dolgusu uygulamasından sonra hastalar, aynı gün içerisinde normal hayatlarına dönebilir. Uygulama, hemen etkisini göstermekle beraber, tam anlamıyla son halini alarak oturması, ortalama 3-4 gün sürer.

  Şakak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Şakak dolgusu uygulamasının kalıcılığı, hastadan hastaya değişmekle beraber, ortalama olarak 9 ay – 4 yıldır. Uygulamanın kalıcılığı,

  • Kullanılan dolgu maddesinin kalitesine, miktarına,
  • Hastanın genetik yapısına, yüz yapısına, yaşam biçimine ve
  • Çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

  Etkisi geçen şakak dolgusu uygulaması, hastanın isteği ve hekimin onayı ile tekrarlanabilir. Şakak dolgusunun tekrarlanması, herhangi bir soruna neden olmaz.

  Ankara Şakak Dolgusu Zararlı Mıdır?

  Şakak dolgusu uygulamasında, FDA (Ameikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı maddeler kullanıldığı için oldukça güvenilirdir. Beklenmeyen, ciddi yan etkiler görülmesi nadirdir.

  Ancak, işlem sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar ve ödem oluşması mümkündür. Oluşan bu kızarıklıklar ve ödem, genellikle kendiliğinden, 1 – 2 gün içerisinde geçer.

  Ankara Şakak Dolgusu Fiyatları 2024

  Şakak dolgusu, ufak bir dokunuşla kişinin dış görünüşünü ciddi şekilde değiştirebilir. Bakışların daha canlı ve ifadenin daha yumuşak olmasını sağlar. Şakak dolgusu fiyatları ise kullanılan dolgu maddesinin yapısına ve kalıcılığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uygulama fiyatı, klinik bazında da değişebilir. Ankara şakak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi