Saç Mezoterapisi

  Ankara Saç Mezoterapisi

  Saç dökülmesi ve saçlarda seyrekleşme farklı nedenlere bağlı olarak değişik yaş gruplarında görülebilmektedir. Saçın miktarında azalma ve yapısında bozulma olabileceği gibi bölgesel olarak tam saç kayıpları da görülebilmektedir. Bu şikayetlerle gelen hastalarda öncelikle bu duruma yol açabilecek vitamin, mineral eksikliklerine ve hormonal sorunların olup olmadığına bakmak gerekir. Ankara saç mezoterapisi hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.


  Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişilere, saç dökülmesini durdurmak, yeniden saç çıkışını sağlamak ve olan saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırmak amacıyla saç mezoterapisi uygulanabilir. Mezoterapi seansında kişiye, saç kök hücresini uyaracak vitamin, mineral kokteylleri ve kendi trombositleri (PRP uygulaması) enjekte edilmektedir. Seanslar 7-15 gün aralarla uygulanır. 6-8 seans uygulama gereklidir. Erkek tipi (androgenetik) dökülmelerde mezoterapi ile kombine PRP uygulamaları daha etkili olmaktadır.

  Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen ve cildin vitamin ve minerallerle güçlenmesini sağlayan bir enjeksiyon işlemidir. Cildimiz kremler ya da harici ürünler yardımıyla aldığı vitamin ve minerallerin bir kısmını kaybeder. Bu bileşenler, harici uygulandığında hücrelerin derinlerine kadar etki edemez. Mezoterapinin amacı; cildi besleyen ve onaran bileşenleri doğrudan hücrelere ulaştırmaktır. Bu nedenle bakım amacıyla uygulanan diğer ürünlere göre çok daha etkilidir. Saça uygulandığında da saç köklerinin yeniden yapılandırılmasına, dökülmeye neden olan cansızlığın tedavi edilmesine yardımcı olur.

  Saç Mezoterapisi Neden Yapılır?

  Günümüzde, mezoterapinin en yaygın kullanım alanlarından biri de saç bakımıdır. Saça yapılan mezoterapi, yoğun saç dökülmesinin engellenmesini ya da sağlıklı saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan en etkili yöntemlerden biridir.

  İlerleyen yaş, hava kirliliği, stres ve sudaki ağır metaller saçları yıpratır. Bununla birlikte mevsim geçişlerinde de saçlarımızda daha yoğun dökülmeler görülebilir. Saçların bu dış etkenlerden korunması için beslenmesi ve güçlenmesi gerekir. Saç mezoterapisi; saçı besleyen birçok vitamin ve mineral içerir. Bu içeriğin doğrudan saç derisine enjekte edilmesi ise saç köklerinin derinlemesine beslenmesini, saçların güçlenmesini sağlar. Saçlar daha parlak, güçlü ve dolgun görünür. Saç dökülmesi şikâyeti olan kişilerde ise dökülme oranı ciddi miktarda azalır. Bu nedenle dökülmeye bağlı saç kayıplarının da önüne geçilmiş olur.

  Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır Mı?

  Saç mezoterapisi hakkında en çok merak edilenlerden biri de budur. Mezoterapi ile saça enjekte edilen vitamin ve minerallerin, doğrudan saç çıkarıcı özelliği bulunmaz. Ancak saç mezoterapisi yaptıranların saç kökleri beslenir, güçlenir ve dökülme oranı azalır. Bu da saç kayıplarının önüne geçerek, saçın daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Saç kaybı da azaldığı için mezoterapiden sonra saç yoğunluğu dolaylı olarak artacaktır.

  Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

  Saç mezoterapisi Ankara enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir işlemdir. İşlem sırasında küçük ve ince iğneler kullanılır. Bu iğneler sayesinde, mezoterapi karışımı saçın belli bölgelerine enjekte edilir. Mezoterapi karışımlarının bir avantajı da kişiye özel hazırlanabilmesidir. Kişinin saçında şikâyetçi olduğu sorunlara göre vitamin ve mineral dengesi belirlenir. Buna uygun bileşenlerle hazırlanan karışım, güçlü onarım özelliğine sahiptir. Saç derisinin canlanmasına yardımcı olur. Uygulama yaklaşık 5 – 10 dakika içerisinde tamamlanır. Genellikle dayanılmaz bir acı hissedilmez. Ancak enjeksiyondan rahatsız olan hastalarımızda lokal anestezi ile de uygulama yapılabilmektedir.

  Ankara Saç Mezoterapisi Kaç Seansta Yapılır?

  Saç mezoterapisinde seans sayısı kişinin saç yapısına göre belirlenir. Genellikle 6 – 8 seans uygulama yapılması tercih edilmektedir. Ankara saç mezoterapisi ve size uygun seans sayısı hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Saç Mezoterapisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?

  Saç mezoterapisinden beklenen etkiye ve kişinin saç yapısına göre bu süre değişkenlik gösterebilir. Saç derisinin mezoterapi karışımını iyice emmesi, hücrelere işlemesi için birkaç hafta beklemek gerekebilir. Özellikle dökülme sorununda bu süre biraz daha uzayabilir. Ancak saç mezoterapisi yaptıranlar, ilk seanstan itibaren saçlardaki canlanmanın belirgin şekilde ortaya çıktığını söylemektedir.

  Saç Mezoterapisi Güvenilir Midir?

  Saç mezoterapisinde besleyici ve canlandırıcı bileşenler kullanılır. Bu karışımlar, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır. Bu nedenle güvenliği ve etkinliği kanıtlanmış bir uygulamadır diyebiliriz.

  Ankara Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023

  Sağlıklı, bakımlı ve gür saçlar kişinin dış görünümü üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle saçların derinlemesine beslenmesi oldukça önemlidir. Bunun için de saç köklerinin doğrudan vitamin ve mineralleri alması, saç derisinin canlanması gerekir. Saç mezoterapisi sayesinde saç kökleri güçlenir, saça sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırılabilir. Mezoterapi uygulamasında fiyatlar ise seans sayısına göre belirlenir. Her hastanın ihtiyacı olan seans sayısı da farklı olduğu için saç mezoterapisi fiyatları da kişiden kişiye değişebilir.

  Ankara saç mezoterapisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi