Lazer Epilasyon

  Ankara Lazer Epilasyon

  Ankara lazer epilasyon, günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve kalıcı yoludur. İstenmeyen tüylerle baş etmek hem erkekler hem de kadınlar için zor olabilmektedir. Özellikle aşırı tüylenme yaşayan kişilerde, düzenli olarak ağda yaptırmak hem yıpratıcı hem de maliyetli bir sürece dönüşebilmektedir. Lazer epilasyon, tüylerin kalıcı olarak yok olmasını sağlayarak kişinin günlük yaşamını kolaylaştırır. Aynı zamanda bacakların, kol altlarının ve genital bölgenin sürekli temiz ve pürüzsüz kalmasını sağlar. Kalıcı etki ettiği için de ağda ve diğer epilasyon yöntemlerine göre daha ekonomik bir yöntemdir.

  Yazımızın devamında Ankara lazer epilasyon ve fiyatları hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Lazer epilasyon hakkında tüm sorularınız için Doç. Dr. Yeşim Kaymak’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyon uygulamasında, lazer ışınları kıllara rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve oluşan ısı kıl köküne iletilir. Böylece kıl kökleri ısınır ve tahrip olur. Tahrip olan kıl folikülünün yeni kıl oluşturma özelliği yok olur. Kıl kökünde tahribe neden olan lazer ışınları cildin diğer yapılarına herhangi bir zarar vermemektedir.

  Lazer epilasyon, tüm vücuda uygulanabilir. Bu nedenle özellikle kadınların bakım sürecinde oldukça büyük kolaylık sağlar. Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıkça tercih edilen lazer epilasyon, gelişmiş teknolojisi sayesinde sadece kıl köklerini hedef alır. Bu nedenle cilt katmanlarına zarar vermez ve güvenli epilasyon sağlar.

  Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı, kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlamasıdır. Bununla birlikte düzenli yapılan epilasyonun maliyeti düşünüldüğünde, oldukça ekonomiktir diyebiliriz. Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerde %90 oranında başarılı sonuçlar alınır. Pratik, etkinliği kanıtlanmış ve güvenli bir işlemdir.

  Lazer Epilasyon Kimlere Yapılabilir?

  Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen herkese yapılabilmektedir. Günümüzde sadece kadınlar değil, erkekler de lazer epilasyonu sıkça tercih etmektedir. Özellikle erkeklerde yanaklarda, sırt ve kol bölgesindeki yoğun kıldan kurtulmak için ideal bir işlemdir. Teknoloji ile birlikte gelişen lazer teknolojisi sayesinde farklı ten rengindeki kişilere, kıl rengi açık olsa bile lazer epilasyon yapılabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer epilasyon Ankara, epilasyon işlemine özel olarak üretilen lazer cihazları ile yapılır. En sık kullanılan lazer epilasyon türü Alexandrite lazerdir. Bununla birlikte kıl yoğunluğu az olan ya da kılları açık renkli olan kişilerde diyot lazer ya da Nd: Yağ lazer gibi farklı lazer türleri de kullanılabilmektedir. Ankara lazer epilasyon uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Açık ten ve koyu renk tüylere sahip kişilerde lazer epilasyonda başarı daha çabuk elde edilmektedir. Açık renkli tüyler lazer ışınlarını yeterli düzeyde emmediğinden yok edilmeleri koyu renkli kıllara göre daha zordur. Lazer epilasyonda başarı cilt için en uygun lazer tipinin ve enerji seviyesinin kullanılmasıyla doğru orantılıdır.

  Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

  Lazer uygulamasında genellikle dayanılmaz bir acı hissedilmez. Lazer cihazı cilt üzerinde gezinirken, kıl köklerini tahrip ederek, kılların yeniden çıkmasını engeller. Eğer vücuttaki geniş alanlara uygulama yapılacaksa, kişinin daha az acı hissetmesi için anestezik kremlerle işlem yapılabilir. Bazı lazer türlerinde bulunan özel başlıklar, özel soğutucu özelliğe sahiptir. Seanslar soğutucu lazerlerle yapıldığında, ağrı ve acı hissi de daha az olur.

  Ankara Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

  Lazer epilasyonun sağlığa zararının veya yan etkisinin olup olmaması en çok merak edilen sorulardandır. Enerji seviyesi ve cilt soğutması kişinin cilt yapısına uygun seçilip uygulandığında yan etki oluşturma riski oldukça düşüktür.

  Lazer epilasyon esnasında gözlerin hasar görmemesi için mutlaka özel gözlük kullanılmalıdır. Sıklıkla sorulan bir diğer soru ise lazer epilasyonun kanserojen bir etkisinin bulunup bulunmamasıdır. Bugüne kadar böyle bir hasar neden olduğu gösterilmemiştir. Lazer dalga boyları sadece melanosit hücreleri tarafından emilmektedir ve melanosit hücrelerinin sıklıkla bulunduğu alanlar benlerdir. Bu nedenle lazer epilasyon uygulaması yapılırken benlerin korunması gerekmektedir.

  Lazer epilasyonun kadınlarda yumurtalıklara veya hamilelerde bebeğe zarar verdiğine dair herhangi bir kanıt yoktur. Günümüzde kullanılan tüm lazer cihazları FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylıdır. Bu nedenle etkinliği tüm dünya ve otoriteler tarafından kanıtlanmış, güvenilir cihazlarla uygulama yapılır.

  Lazer Epilasyondan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Lazer epilasyon sırasında, lazer cihazının kıl köklerini algılayabilmesi önemlidir. Bu nedenle ağda ve cımbız gibi yöntemlerle kılların alınması tercih edilmez. Kıllar çekerek alındığında kıl kökleri de yok olduğu için lazer ışınları kıl köklerine ulaşamaz. Ancak kişi seanstan önce jilet ile kılları alarak, kıl köklerini belirginleştirebilir. Uygulama yapılacak alanda bulunan kılların işlemden önce 4 hafta içerisinde ağda, cımbız veya epilatörle kökten alınmaması gerekmektedir. 2-3 gün önceden tıraş bıçağı ve makasla alınması tavsiye edilir.

  Cildi bronzlaştıran işlemler de lazerin etkinliğini azaltır. Bu nedenle lazer yaptırmadan önce bronzlaşmak, solaryuma girmek de sakıncalıdır.

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Tamamlanır?

  Vücuttaki kıllar eşit miktarda ya da aynı anda uzamadığı için lazerin birkaç seans yapılmasıyla daha başarılı sonuçlar alınır. Ancak seans sayıları uygulama yapılacak bölgedeki kıl yoğunluğuna ve kişinin kıl yapısına göre değişir. Kol altı ya da göbek gibi bölgelerde daha kısa sürede sonuç alınır. Ancak bacak ve genital bölgedeki kıllar için daha fazla uygulama yapmak gerekebilir. Genel anlamda söyleyecek olursak; 4 – 10 seansta kıllardan kurtulmak mümkündür. Bu süreçte her seans arasına dinlenme zamanları konulması tercih edilir.

  Lazer epilasyonda zaman aralıkları kılların büyüme fazına girmesine göre belirlenir. Yüz bölgesinde 1-1,5 ay iken vücut bölgelerinde bu süre 2-2,5 aya çıkabilir. Lazer epilasyon uygulama esnasında büyüme fazında bulunan tüyler yani tüm tüylerin %20-30’u yok edilmiş olur. Lazer epilasyonun tek seansta sonuç verememesinin sebebi de budur. Etkili sonuçlar için hastaların mutlaka bu süreye uyması gerekmedir.

  Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

  Lazer epilasyon fiyatları hem klinikten kliniğe hem de uygulama bölgesine göre değişir. Aynı zamanda seans sayısı arttıkça, lazer epilasyon fiyatları 2023 de artar. Bu nedenle kişinin kendi özelliklerine ve yapılacak seans sayısına göre ücretler belirlenir.

  Ankara lazer epilasyon fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi