Burun Dolgusu

  Ankara Burun Dolgusu

  Ankara burun dolgusu; burun ucunun kaldırılması, burun kemerindeki deformasyonun giderilmesi için yapılan dolgu işlemleridir. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen, daha hafif burun deformasyonlarında oldukça başarılı sonuçlar verir. Burun şekli, kişinin dış görünüşü ve özgüveni üzerinde oldukça etkilidir. Birçok kişi burun şeklinden memnun olmasa da cerrahi sürecinden korkmakta ya da cerrahi için zaman ayıramamaktadır. Burun dolgusu, bu noktada hem acısız hem de pratik olmasıyla ideal bir seçenektir. Burun dolgusu işlemleri, burunda istenen bölgelere uygulanabilir. Sadece 15 dakika süren işlem sonunda burun şekli daha estetik bir görünüme kavuşur. Etki süresi uzun olduğu için de hastalarımız tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir.


  Ankara burun dolgusu ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Burun Dolgusu Nedir?

  Burun dolgusu Ankara, klasik yüz dolgusunda kullanılan dolgu materyalleri olan hyalüronik asit dolgular ile burunda küçük şekil bozukluklarının, ameliyat gerektirmeden düzeltilmesi işlemidir.

  Birçok kişi burnunda büyük şekil bozuklukları olmasa da burun şeklinden memnun değildir. Burun ucuna ya da kemer bölgesine yapılan ufak dokunuşlarla daha çekici bir görünüme kavuşacağını düşünmektedir. Ancak bu ufak dokunuşlar için ameliyat olmayı da göze alamamaktadır.

  Burun dolgusu, bu durumda tercih edilebilecek ideal bir estetik işlemdir. Özellikle burnun daha orantılı görünmesi ve burun ucunun hafifçe kaldırılması için yapılabilir. Kısa sürede tamamlanan, acısız bir işlem olduğu için de kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemez. Hastalarımız dolgu yapıldığı gün bile normal yaşamlarına dönebilirler.

  Burun Dolgusu Ne İçin Yapılır?

  Burun dolgusu, birçok amaçla yapılabilir. Ancak özellikle hafif deformasyonlarda tercih edilir. Çünkü burun kemiğini etkileyen, ileri düzeydeki deformasyonlarda yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle burun dolgusu yaptırmadan önce mutlaka uzman bir doktorun değerlendirme ve yönlendirmesi gerekir. Ankara burun dolgusu için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Burundaki eğrilikleri hafifletmek veya gidermek
  • Burun kanadını şekillendirmek
  • Burun ucunu kaldırmak
  • Burun sırtını düzleştirmek
  • Asimetrileri düzeltmek

  Burun Dolgusu Ne Kadar Sürede Yapılır?

  Uygulama yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer ve uygulama sonrası normal günlük yaşantıya devam edilir. Herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç yoktur. Bu nedenle burun ameliyatlarına göre çok daha konforlu bir yöntemdir.

  Burun Dolgusu Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

  Dolgu işlemlerinde çok ince ve küçük kanüller kullanılır. Bu nedenle şiddetli acı ya da ağrı hissedilmez. Ancak işlem sırasında oluşabilecek rahatsızlık hissini ortadan kaldırmak için anestezik kremler kullanılabilir. Bu kremler, uygulama yapılacak bölgeye yaklaşık 20 – 30 dakika öncesinde uygulanır. Böylece ağrı ya da acı riski tamamen ortadan kalkar.

  Ankara Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır? Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

  Burun dolgusunun kalıcılığı, kullanılan dolgu materyaline göre değişmekle birlikte ortalama 12 aydır. Burun hareketsiz bir bölge olduğu için uygulamanın etkisi diğer dolgulara göre biraz daha uzun sürebilmektedir.

  Burun Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Uygulama sonrasında; nadiren 2 – 3 gün içinde geçen lokal şişlik ve morluk görülebilir. Bunlar enjeksiyondan kaynaklanan yan etkilerdir. Dolayısıyla hiçbir zaman cerrahiden sonra olduğu gibi yoğun şişlik ve morluk oluşmaz.

  Burun dolgusu, uzman dermatologlar tarafından yapıldığı sürece oldukça güvenilir bir işlemdir. İşlemin steril koşullarda, uzman ellerde yapılması oluşabilecek yan etkileri de minimuma indirmektedir.

  Ankara Burun Dolgusu Fiyatları 2024

  Burun dolgusu, günümüzde burun ameliyatlarına konforlu bir alternatif sunmaktadır. Özellikle deviasyondan kaynaklanan nefes alma sorunları yoksa, kişi sadece estetik amacıyla ameliyat olmak istiyorsa dolgu işlemi tercih edilebilir. Ankara burun dolgusu fiyatları 2023 ise kliniğe göre değişebilir. Aynı zamanda dolgunun ne amaçla yapıldığı, kullanılan dolgu malzemesi ve miktarı da burun dolgusu fiyatlarını etkileyebilir. Ankara burun dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi