Gençlik Aşısı

  Ankara Gençlik Aşısı

  Ankara gençlik aşısı; yaşlanma belirtilerinin giderilmesi, cildin pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanması için yapılan estetik uygulamadır. Cildimiz, ilerleyen zamanın da etkisiyle yıpranır. İnce kırışıklıklar ve sarkmalar nedeniyle yaşlanır. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine ya da hissettiği enerjiyi yansıtamamasına neden olabilir. Genç ve güzel görünmek herkes için önemlidir. Gençlik aşıları sayesinde, zamana meydan okumak ve cildin ışıltısını korumak mümkündür.


  Gençlik aşısı, yoğun miktarda hyaluronik asit içerir. Cildin yenilenmesini ve güçlenmesini sağlayan bu madde, yoğun nem tutma kapasitesine de sahiptir. Böylece cildin nemini koruması, ince çizgilerin açılması ve yüzün aydınlanması sağlanmaktadır.

  Ankara gençlik aşısı hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı, cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilen, mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren, özel bir uygulamadır.

  Gençlik aşısı uygulaması ile amaçlanan; cildin vitamin ve antioksidanlarla desteklenmesidir. Bu nedenle gençlik aşısı, yoğun miktarda hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit, cildimizdeki kolajenin yapı taşıdır. Bu nedenle dışarıdan destek olarak alındığında, cilt altındaki kolajenin uyarılmasını sağlar. Böylece cildin onarım ve yenilenme süreci başlar. İnce çizgiler giderilir. Cilt ışıltısını yeniden kazanır ve daha pürüzsüz, sıkı bir görünüm kazanır.

  Ankara Gençlik Aşısı Diğer Dolgulardan Farklı Mıdır?

  Gençlik aşısını diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta içeriğidir. Bu içerik hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (amino asiler, antioksidanlar, mineraller ve vitaminlerden oluşmaktadır. % 100 saf ve serbest (çapraz bağ içermeyen) hyalüronik asit kullanılarak yapılan bu tedavide, cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelere çalışma emri veriliyor. Cildimiz nemlenirken ve parlarken, cilt kalitesi de artar.

  Gençlik Aşısı Ne Amaçla Yapılır?

  Hyalüronik asit vücutta üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir maddedir ve yaş ilerledikçe vücuttaki üretimi de azalır. Bunun sonucu yaşlanma belirtileri olan ciltte kuruluk ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyalüronik asit verilmelidir. Gençlik aşısı, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde derinin kalitesini olumlu yönde kısa sürede değiştirmekte yardımcı oluyor. Yüzde aydınlık ve parlak bir görünüm yaratan, aynı zamanda cildin toparlanmasını sağlar.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır? Kaç Seansta Yapılır?

  Gençlik aşısı, basit bir enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Uygulamadan sonra kişi, aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir. Uygulama esnasında anestezik krem uygulaması yapıldığı için de herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

  Uygulamalar 1’er ay aralıklı olmak üzere 3-4 seans halinde yapılmalıdır. Yılda bir kez bu kür tekrarlanmalıdır. Cildin kırışıklık durumu fazlaysa o zaman bir kısmı çapraz bağlı olan hyalüronik asitler seçilebilir. Bu şekilde elde edilen etki daha hızlı ve daha kalıcı olacaktır.

  Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Gençlik aşısı yapıldıktan 1 hafta sonra etkisi ortaya çıkar. Yüzde aydınlanma ve toparlanma gerçekleşir. Gençlik aşısı 15 gün ile 1 ay aralıklarla 3 kere yapılırsa çok daha iyi sonuç alınır.

  Gençlik Aşısı Nerelere Yapılır? Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Yüz
  • Boyun
  • Dekolte bölgesi
  • El üzeri en sık uygulama yapılan alanlardır.

  Ankara gençlik aşısı ve uygulama bölgeleri hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Gençlik Aşısının Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Gençlik aşısının kalıcılık süresi ortalama 12 – 18 ay civarındadır. Ancak bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar edilen uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

  Gençlik Aşısı Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Uygulama öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve yiyeceklerin alımından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde morluklar oluşabilir. Bunun dışında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

  Ankara Gençlik Aşısı Zararlı Mıdır? Yan Etkileri Nelerdir?

  Gençlik aşısı, uzman dermatologlar tarafından uygulanır. Steril koşullarda, doğru yöntemle uygulandığı zaman yan etkisi yok denecek kadar azdır. Her enjeksiyon işleminde olduğu gibi uygulama bölgesinde hafif bir kızarıklık ya da morarma görülebilir. Bu yan etkiler genellikle uzun sürmez ve kendiliğinden geçer.

  Ankara Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  Gençlik aşısı fiyatları, uygulama yapılan bölgeye ve kliniğe göre değişebilmektedir. Bu nedenle sabit bir fiyat belirtmek doğru olmaz. Ancak Ankara gençlik aşısı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve kliniğimizin fiyatlarını öğrenmek isterseniz hemen bizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi