Nazolabial Dolgu

  Ankara Nazolabial Dolgu

  Burun kanatları ile ağız çevresi arasında kalan bölgeye nazolabial alan denir. Ankara nazolabial dolgu, bu alanda meydana gelen derin çizgi biçimindeki kırışıkların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir. İşlem esnasında, nazolabial alanda kırışıklık meydana gelmesine neden olan nem kaybı giderilir. Burun kanadından, ağız kenarına inen derin çizgiler, acısız ve ameliyatsız bir şekilde azaltılabilir.


  Nazolabial bölgedeki kırışıklık ve çizgiler, kişinin mutsuz, yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu bölgeye dolgu uygulandıktan sonra kişinin yüz ifadesi daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşur.

  Ankara nazolabial dolgu uygulaması için kliniğimizle iletişime geçerek, Doç. Dr. Yeşim Kaymak’tan randevu alabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu Nedir?

  Yüz bölgesi, bu alandaki derinin ince oluşu ve mimik hareketleriyle kasların aktif olarak kullanılması sonucu, kırışıklık gelişimine açık bir alandır. Özellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak, göz çevresi, dudak çevresi ve alında, kırışıklıklar meydana gelebilir. Burun kanatlarından ağız kenarına doğru inen nazolabial alanda, derin çizgi oluşumu gözlemlenebilir. Burnun her iki yanından başlayarak, dudak kenarlarına kadar inen bu çizgilerin giderilmesinde, nazolabial dolgu yöntemi, sıklıkla başvurulan bir işlemdir.

  Nazolabial Dolgunun Etkisi Nedir?

  Nazolabial alandaki çizgilerin zamanla derinleşmesi, kollajen yıpranması, yağ dokusundaki azalmalar gibi nedenlerle ortaya çıkar. Bu alandaki derinleşen çizgiler, asık suratlı bir görünüme yol açtığı için kişilerde rahatsızlığa neden olabilir. Nazolabial dolgu uygulaması ile bu derin çizgilerin, hyaluronik asit kullanılarak doldurulması sağlanır. Hyaluronik asit, cildin kendi dokusunda da bulunan, doğal bir maddedir. Bu nedenle herhangi bir sağlık problemine veya alerjiye neden olma olasılığı çok düşüktür.

  Hyaluronik Asit Nedir?

  İlk kez 1934 yılında, Karl Meyer ve John Palmer tarafından keşfedilen hyaluronik asit, insan vücudunda hyalüronidaz enzimi yardımıyla üretilir. Vücudumuzdaki tüm hyaluronik asidin %50’si derimizde bulunur. Hyaluronik asit, derinin nemlendirilmesinde ve esnekliğini korumasında görev alır. Hücre yenilenmesini sağlar ve cilt dokularının esnekliğini korumasına yardımcı olur.

  Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

  Nazolabial dolgu, lokal anestezik kremlerle, işlem bölgesi uyuşturularak gerçekleştirilir. Bu nedenle dolgu uygulamasında, herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Nazolabial dolgu uygulaması, iğne yardımıyla, cilt altına hyaluronik asit enjekte edilerek gerçekleştirilir. Hyaluronik asit yerine, kalsiyum hidroksiapatitli, polikaprolakton içerikli dolgular da tercih edilebilmektedir. Ancak hyaluronik asit, hayvansal olmayan, sus tutma kapasitesi en yüksek madde olduğu için sıklıkla hyaluronik asit tercih edilmektedir.

  Kullanılacak dolgu maddesi ve hyaluronik asidin miktarı, uzman hekim tarafından, hastadaki çizgilerin derinliğine ve durumuna bağlı olarak belirlenir. Nazolabial dolgu uygulaması, cerrahi bir operasyon değildir, ameliyat gerektirmez. Ancak, yine de alanından uzman bir doktor tarafından, klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Yanlış uygulamalar, komplikasyonlara sebebiyet vererek, hasta sağlığı açısından risk oluşturabilir. Ankara nazolabial dolgu uygulaması için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Yeşim Kaymak’tan randevu alabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu Ne Kadar Sürede Yapılır?

  Nazolabial dolgu uygulaması ameliyatsız ve kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Yaklaşık 20 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulamadan sonra hastalarımız rahatlıkla günlük yaşamına dikkat edebilir ve çalışmaya devam edebilirler.

  Nazolabial Dolgu Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Nazolabial dolgunun etkisi, işlemden hemen sonra görülmeye başlanır. İki hafta içerisinde ise tamamıyla etkili olur. Uygulama, deri dokusunda bulunan doğal maddeler kullanılarak gerçekleştirildiği için bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak, nazolabial dolgu sırasında, enjeksiyondan dolayı, küçük kızarıklıklar, şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bu yan etkiler beklenen yan etkilerdir ve genellikle birkaç saat içerisinde, kendiliğinden yok olur.

  Ankara Nazolabial Dolgu Kalıcı Mıdır? Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Nazolabial dolgunun kalıcılığı, kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 9 ay – 4 yıldır. Uygulamanın kalıcılığı, hastanın yaşam tarzına, içinde bulunduğu çevresel koşullara, genetik yapıya, dolgu maddesine ve kalıcılığına bağlı olarak değişebilir. Uygulamanın daha uzun süre kalıcı olması için sigara ve alkol kullanımından kaçınılması tavsiye edilir.

  Nazolabial Dolgu Kimlere Yapılabilir?

  Nazolabial dolgu, 18 yaşını doldurmuş, sağlık durumu dolgu işlemine uygun olan herkese yapılabilir. Ancak, seans sıklığı, süresi ve kullanılacak dolgu maddesinin miktarının uzman hekim tarafından, hasta muayene edilerek belirlenmesi gerekir.

  Ankara Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

  Nazolabial dolgu uygulaması, kişinin daha dinamik, dinlenmiş ve çekici görünmesini sağlar. Nazolabial bölgedeki çizgiler belirgin olduğunda, kişinin mutsuz bir ifadeye sahip olmasına neden olur. Dolgu işleminden sonra çizgilerin belirginliği azalacağı için kişinin bütün yüz ifadesi, bu durumdan olumlu etkilenecektir.

  Nazolabial dolgu fiyatları, kullanılan dolgu maddesinin kalitesine ve işlemin gerçekleştirildiği kliniğe göre değişebilir. Ankara nazolabial dolgu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi