Yüz Dolgusu

  Ankara Yüz Dolgusu

  Yaşlanma ile birlikte cilt altı yağ tabakası ve cildin hyalüronik asit, elastik ve kollajen lifler gibi bazı yapısal elemanlarında azalmalar, kemik yapıda gerilemeler, bunun sonucunda da kırışıklıklar, hacim kayıpları ve sarkmalar meydana gelir. Dolgular, işte bu kırışıklık, sarkma, izleri gidermek, bazen de dokuya şekil veya hacim vermek için cilt altına enjekte edilen geçici, yarı kalıcı maddelerdir. Yazımızın devamında yüz dolgusu ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara yüz dolgusu uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir; Doç. Dr. Yeşim Kaymak’tan randevu alabilirsiniz.

  Yüz Dolgusu Nedir?

  Yüz dolgusu Ankara, cilt altına enjekte edilen dolgu maddeleri, kırışıkların altını doldurarak kırışıklığı düzeltir, yüze hacim vererek sarkmaları giderir, hacmi az olan yerlerde dolgunluk yaratarak şekil verir. Bazı dolgu maddeleri geçici olmalarına rağmen, cilt altında bulundukları süre boyunca ciltte yeni kollajen yapımını uyarırlar. Böylece ciltte yenilenme meydana geldiği için dolgu maddesi eridikten sonra bile uygulanan bölge ilk haline göre çok daha iyi gözükmektedir.

  Hyaluronik Asit Nedir?

  Hyaluronik asit, ilk kez 1934 yılında keşfedilen yaşlanma karşıtı bir moleküldür. İnsan vücudunda bulunan hyaluronik asidin yarısı deride bulunur. Hyaluronik asidin içerisinde, su boşlukları olarak tanımlanabilecek hidrofiller bulunur. Bu hidrofiller sayesinde, hyaluronik asit, suyu tutarak cildin nemli kalmasını sağlar. Hücre bölünmesinde ve yeni hücrelerin oluşmasında, ciltte bulunan hyaluronik asidin rolü büyüktür. Bu nedenle, ciltteki derin izlerin ve kırışıklıkların giderilmesi, cildin daha canlı ve parlak görünmesi için hyaluronik asit içeren dolgular tercih edilmektedir.

  Hyaluronik Asitli Dolguların Avantajları Nelerdir?

  Hyalüronik asit, FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir üründür. Doğal hyalüronik asit cildi nemlendirerek genç bir insanın yüzündeki ideal sıkılık seviyesinin korunmasını sağlar. Hyalüronik asit kendi hacminden çok daha fazla su tutma kapasitesine sahiptir. Bu nedenle çok iyi nem verme özelliğine sahiptir.Hyalüronik asidin % 100 saf formunun farklı konsantrasyonundaki formu ile yüz, boyun, dekolte ve ellerin daha iyi görünümü, nemlendirilmesi, korunması ve canlandırılması sağlanabilir. Hyalüronik asidin cilde enjekte edilmesi, genç görünen bir cilt için hayati önem taşıyan kollajen üretimini destekler. Aynı zamanda ciltteki hyalüronik asidin antioksidan görevi görerek zararlı kimyasallarla savaştığı da gösterilmiştir. Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 4-18 ay devam eder.

  Kalsiyum Hidroksiapatitli Dolguların Özellikleri Nelerdir?

  Halk arasında “mineral aşı”, “porselen dolgu” olarak da bilinen bu dolgular laboratuvuar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum hidroksiapatit) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur. ” CaHA ” yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonları olup; insan dokusunda doğal olarak bulunan maddelerdir. Bu nedenle % 100 vücuda uyumludur ve tedavi öncesinde hiçbir alerji testine gerek yoktur. İnce bir iğne ile cilt altına enjekte edilen madde lokal anestezi ile uygulanabilir ve uygulama 1 saatten daha kısa sürmektedir. Enjeksiyon sonrası, CaHA partikülleri bir ” yapı iskelesi ” görevinde vücudun kendi kollajen oluşumunu uyarır ve destekler. Zamanla vücut tarafından bileşenlerine ayrılarak güvenli ve doğal olarak vücutta yok olur. Sonuçlar 18 ay veya daha uzun olabilir ama kalıcı değildir. İstediğiniz sonuca genellikle tek bir uygulama ile ulaşırsınız. Tedavinizi daha uzun kalıcılığa ulaştırmak için asıl tedaviden 2 veya 3 ay sonra bir düzeltme seansı uygulanabilir.

  Polikaprolakton İçeren Dolguların Avantajları Nelerdir?

  Bu tür dermal dolgu ürünleri, kısa sürede kırışıklık ve mimik problemlerini düzeltme etkisinin yanı sıra vücudun doğal kollajen üretimini uyarmak için vücudun doğal tepkisini kullanır. Kollajen, doğru sıkılık, esneklik ve yumuşaklığı korumaya yardımcı olan, cildimizde doğal olarak bulunan önemli destek yapılarından biridir. Bir yıldan dört yıla kadar kalıcı olan dört farklı versiyonu, sık tekrarlanan uygulama ihtiyacını ortadan kaldırarak, sonuçların ne kadar süreyle kalıcı olmasını seçmenize izin verir.

  Polilaktik Asitli Dolguların Özellikleri Nelerdir?

  Bu dolgu maddesi çizgi ve kırışıklıkları düzleştirmek için vücudun kendi kollajen üretimini canlandırarak çalışan (poli-L-laktik asit adı verilen) cilt düzleştirici mikro-partiküller içeren enjekte edilebilir bir üründür. Doku kaybı olan alanlarda cilt yüzeyinin altına enjekte edilir. Yüz kaslarını felç etmeden veya doğal yüz ifadesini sınırlandırmadan, cildi dolgunlaştırmaya ve düzleştirmeye yardımcı olur.

  Hacim yaratma etkisi, kaybolan yüz hacminin geri kazanılmasına yardımcı olarak, daha dolgun ve genç görünümlü bir yüz elde edilmesini sağlayabilir. Genel etki, kademeli olarak elde edilen doğal ve geç bir görünümdür.

  Yüz hacmi kaybının altında yatan nedenleri düzeltmez; bulunla birlikte tedavi edilen alanlarda kalınlığı artırarak cilt görünümünün iyileşmesine yardımcı olur.

  Kademeli etkilerin doğmasını sağlayan ve adım adım uygulanan bir üründür. Yaklaşık olarak 3-6 hafta sonra doğal görünümlü etkilerin daha fazla fark edilebilir hale gelmesi için ortalama 3 tedavi gerekir. Klinik çalışmalar elde edilen sonuçların 2 yıl veya daha fazla sürebildiğini göstermiştir.

  Ankara Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Şakak bölgesindeki çöküntünün giderilmesinde,
  • Burun kanatları ile ağız çevresi arasında kalan bölge olan nazolabial alandaki derin çizgilerin giderilmesinde,
  • Dudak çevresindeki kırışıklıklarda,
  • Yara izlerine bağlı, derin çizgi ve çöküntülerde,
  • Orta yüz bölgesinde,
  • Yanaklar ve elmacık kemiklerinde,
  • Alın ve kaş ortasındaki kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde,
  • Uygun hastalarda burun üzerinde,
  • Gözaltlarındaki çöküntü ve morluğun giderilmesinde, göz kenarlarındaki kırışıklıklarda dolgu işlemi uygulanır.

  Yüz dolgusu, cerrahi bir uygulama olmadığı, kısa sürede tamamlanabildiği ve sonrasındaki iyileşme süreci oldukça kısa olduğu için sık tercih edilen bir işlemdir. Ancak, sonrasında gelişebilecek komplikasyonlardan kaçınmak için alanında deneyimli ve uzman bir hekim tarafından, klinik şartlarında uygulanması gerekir. Ankara yüz dolgusu uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yüz dolgusu işleminden önce, dolgu yapılacak alan, anestezik kremler ile uyuşturulur. Uyuşturulan bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem sırasında anestezik kremler kullanıldığı için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Genel olarak yüze yapılan tüm dolgu işlemleri, ortalama 10 – 15 dakikada tamamlanır.

  Yüz Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Yüz dolgusu uygulamasından sonra hafif bir kızarıklık ya da morarma olması normaldir. Enjeksiyondan kaynaklanan bu yan etkiler, genellikle kısa sürede kendiliğinden geçer.

  Ankara Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

  Kullanılan dolgu maddesi, ürünlerin özellikleri, uygulama alanı ve bazı kişisel özelliklere göre dolguların kalıcılık süresi değişmektedir. Kalıcılık süresi 9 ay ile 4 yıla kadar değişebilir.

  Ankara Yüz Dolgusu Fiyatları 2024

  Yüz dolgusu fiyatları, kullanılan malzemeye ve işlem yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle dolgu fiyatları değişkendir. Ankara yüz dolgusu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi