Mineral Dolgu

  Ankara Mineral Dolgu 

  Yaşlanma ile birlikte yüz derimizin bağ dokusunda, elastin ve kollajen lifler gibi bazı yapısal elemanlarında azalmalar, yağ yastıkçıklarında küçülmeler ve kemik yapısında da gerilemeler olur. Bunun sonucunda da kırışıklıklar, sarkmalar ve hacim kayıpları meydana gelir. Dolgular, işte bu kırışıklık, ve sarkmaları gidermek, bazen de dokuya şekil ve hacim vermek için cilt altına enjekte edilen geçici, yarı kalıcı veya kalıcı maddelerdir. Mineral dolgular yarı kalıcı olanlardır. Şu sıralar moda olan ismiyle “porselen dolgu” olarak da bilinen bu dolgular laboratuvar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum hidroksiapatit) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur. Ankara mineral dolgu, dolgu özelliğinden çok cilt kalitesini artırmaya ve yaşlanma belirtilerini gidermeye yönelik bir işlemdir. Ankara mineral dolgu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Mineral Dolgular Nedir? Nasıl Etkili Olur?

  Mineral dolgu Ankara, “CaHA” yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonları olup; insan dokusunda doğal olarak bulunan maddelerdir. Bu nedenle % 100 vücuda uyumludur ve tedavi öncesinde hiçbir alerji testine gerek yoktur. İnce bir iğne ile cilt altına enjekte edilen madde lokal anestezi ile uygulanabilir ve uygulama 1 saatten daha kısa sürmektedir. Enjeksiyon sonrası, CaHA partikülleri bir ” yapı iskelesi ” görevinde vücudun kendi kollajen oluşumunu uyarır ve destekler. Kollajen, doğru sıkılık, esneklik ve yumuşaklığı korumaya yardımcı olan, cildimizde doğal olarak bulunan önemli destek yapılarından biridir. Zamanla vücut tarafından bileşenlerine ayrılarak güvenli ve doğal olarak vücutta yok olur. Sonuçlar 18 ay veya daha uzun olabilir ama kalıcı değildir. İstediğiniz sonuca genellikle tek bir uygulama ile ulaşırsınız .

  Mineral Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanır? Ne Amaçla Yapılır?

  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
  • Nazolabial olukları (burun kenarından ağız köşesine doğru inen çizgiler) düzeltmek
  • Yüzdeki sarkmanın giderilmesi için noktasal uygulama
  • Çene ve çene hattını belirginleştirmek

  Mineral Dolgu Uygulaması Ağrılı Mıdır?

  Çoğu kişi enjeksiyonların ağrı duyulmaksızın gerçekleştiğini söylemektedir. Uygulama öncesi lokal anestezik etkili bir krem kullanımı ağrı eşiği düşük olanlara yardımcı olabilir.

  Mineral Dolgu Ne Kadar Sürede Yapılır?

  Dolgu uygulaması, mutlaka doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Tecrübeli doktorlar tarafından uygulandığı takdirde hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama öncesi teste ihtiyaç duyulmaz ve yaklaşık 15-30 dakika sürer.

  Ankara Mineral Dolgu Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Mineral dolgu etkisi yaklaşık 18-24 ay sürmektedir.

  Mineral Dolgunun Yan Etkileri Var Mıdır? Yan Etkileri Nelerdir?

  Uygulama alanında geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Bu yan etkiler kısa sürede geriler. Morluklara kapatıcı sürülebilir.

  Mineral Dolgu Yaptırdıktan Sonra Dinlenme Gerekir Mi?

  İşlem sonrasında kişi hemen günlük aktivitelerine ve sosyal hayatına devam edebilir.

  Mineral Dolgu Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Uygulama sırasında oluşabilecek morarma riskini artırabileceği için, işlemden 5-7 gün öncesinde ağrı kesiciler, aspirin, kan sulandırıcı diğer ilaçlar, yeşil çay, gingko biloba, sarımsak, ginseng, ekinezya gibi bitkilerin kullanılmaması önerilir. Uygulamayı izleyen 4 saat boyunca ağır spor, sert çiğneme hareketleri, konuşma ve gülme önerilmez. Uygulama yapılan bölgeye sert masaj yapılmamalıdır. Uygulama sonrası oluşan kızarıklık ve şişlik tamamen geçene kadar bu bölgeyi aşırı sıcak (sauna, güneşlenme) veya aşırı soğuğa karşı korumak gerekmektedir.

  Ankara Mineral Dolgu Fiyatları 2024

  Mineral dolgu, cildin ihtiyacı olan bileşenlerle güçlenmesini ve yenilenmesini sağlayan bir işlemdir. Kişinin özgüvenini olumsuz etkileyen birçok kusur, mineral dolgu sayesinde dakikalar içerisinde giderilebilir.

  Kişinin mineral dolgu yaptırmak istediği bölge ve uygulama dozu ise fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle Ankara mineral dolgu fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi