Yüz Mezoterapisi

  Ankara Yüz Mezoterapisi

  Mezoterapi; cildin ihtiyacı olan aminoasitlerin, vitamin ve minerallerin cildin alt katmanlarına kadar ulaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Cildin yenilenmesine, canlanmasına ve gençleşmesine yardımcı olur, cildi tazeler. Özellikle yaşlanmaya bağlı sarkmayı engeller ve ince kırışıklıkları açar. Ankara yüz mezoterapisi hakkında daha fazla bilgi almak ve yüz mezoterapisi fiyatlarını öğrenmek için ise Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.


  “Mezolifting” olarak da bilinen yüz mezoterapisi hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi; enjeksiyon yöntemi ile uygulanan, içerdiği yoğun besleyici karışım sayesinde cildin gençleşmesini ve toparlanmasını sağlayan bir işlemdir. Saç dökülmesi, yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve yara tedavisi amacıyla yapılabilir. Mezoterapinin en önemli özelliği, içerdiği A, C, B ve K gibi faydalı vitaminleri cildin alt katmanlarına kadar yedirebilmesidir. Günümüzde üretilen kozmetik ürünler de benzer içeriklere sahip olsa da emilimi sırasında bu bileşenlerin çoğu kaybedilir. Bu nedenle istenen etki sağlanamaz. Mezoterapi; cilt dokusuna güçlü bir şekilde etki ederek cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

  Ankara Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) Nedir?

  Yüz mezoterapisi Ankara yani mezolifting, yüz bölgesine uygulanan mezoterapi işlemidir. Mezoterapi, iyileştirici ve yenileyici özelliği nedeniyle saçlara, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanabilmektedir. Yüz mezoterapisinin amacı ise genellikle kırışıklıkların erken dönemde yok edilmesi, cildin canlanması ve yenilenmesidir.

  Yüz Mezoterapisi ile Hangi Amaçla Yapılır?

  Yüz mezoterapisi ile enjekte edilen karışım, cildi birçok yönden destekler. Bu nedenle mezoterapiden sonra cildin komple onarım sürecine girdiğini  söyleyebiliriz. Ancak uygulamanın amacına göre farklı aminoasitlerle, farklı karışımlar hazırlanabilir. Yüz mezoterapisi sayesinde;

  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Yüz, boyun, dekolte, el ve sırt bölgesinin gençleştirilmesi
  • Sarkmış dokuların toparlanması
  • Selülit ve bölgesel yağlanmanın giderilmesi
  • Saç dökülmesinin engellenmesi, cansız saçlara parlaklık ve hacim kazandırılması mümkündür.

  Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

  Yüz mezoterapisi, enjeksiyon ile yapılır. Özel olarak hazırlanan mezoterapi karışımı, yüzün belli bölgelerine enjekte edilir. İşlem sırasında çok küçük, ince kanüller kullanılır. Bu nedenle acı hissi yok denecek kadar azdır. Ancak hastalarımızın çok huzursuz olduğunda lokal anestezik kremlerle de uygulama yapılabilmektedir. Yüz mezoterapisi, yaklaşık 15 – 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Yan etki olasılığı oldukça az olduğu için aynı gün içerisinde günlük yaşama dönmek mümkündür. Ankara yüz mezoterapisi ve uygulanışı hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mezolifting (Yüz Mezoterapisi) Kaç Seansta Yapılır? 

  Endikasyona göre değişmekle beraber mezolifting amaçlı 4-6 seans, saç dökülmesi, selülit ve bölgesel yağlanma şikayeti olanlarda ise ortalama 4-8 seans önerilir. Ortalama seans aralıkları ise 10-14 gündür.

  Yüz Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Mezoterapi ile cilde enjekte edilen karışımın tüm hücrelere nüfuz etmesi biraz zaman alabilir. Bu nedenle en iyi sonuçlar için birkaç hafta beklemek gerekebilir. Ancak yüz mezoterapisi yaptıran birçok hastamız, ilk günlerden itibaren ciltte aydınlanma, dinginlik ve canlılık fark ettiklerini söylemektedir.

  Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) Kalıcı Mıdır? Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Endikasyona göre 4-8 seans yapılan mezoterapi kürünün her yıl tekrarlanması önerilir. Ayrıca kür sonrası 3. ve 6. aylarda yapılan birer uygulama derideki kollajen üretimini artırır. Dolayısıyla bu dönemlerde mezoterapi tekrarlanabilir.

  Mevsimsel saç dökülmesi şikayeti olanlarda Eylül-Ekim ayları veya Nisan-Mayıs aylarında işlemin yapılması önerilir. Ancak doğum sonrası görülen saç dökülmelerinde, erkek tipi saç dökülmesi olanlarda ve saç ekimi yapılan hastalarda yılın her dönemi mezoterapi yapılabilir. Mezolifting ve lipoliz amaçlı uygulamalar için de herhangi bir dönemsel kısıtlama yoktur.

  Yüz Mezoterapisi Güvenli Midir?

  Yüz mezoterapisi, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylıdır. Bu nedenle güvenliği evrensel anlamda kabul gören, etkili bir işlemdir. Yüz mezoterapisi içeriğinde cildi besleyen vitamin ve mineraller olduğu için beklenmeyen yan etki görülme olasılığı oldukça azdır. Ancak enjeksiyonda yapılan hatalar nedeniyle istenmeyen ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Bu da yüz mezoterapisini uygulayan doktorun deneyiminin önemini artırmaktadır. Doğru koşullarda, steril bir ortamda yapılan yüz mezoterapisi tamamen güvenlidir.

  Ankara Yüz Mezoterapisi Fiyatları 2024

  Her hastamızın cilt yapısı ve ihtiyaçları kendisine özeldir. Bu nedenle yüz mezoterapisinde uygulanması gereken seans ya da mezoterapi karışımı farklıdır. Bu da yüz mezoterapisi fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Mezoterapi fiyatları genellikle seans sayısına göre belirlenir. Fiyatlar klinikten kliniğe de değişebilmektedir.

  Ankara yüz mezoterapisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi