Medikal Cilt Bakımı

  Ankara Medikal Cilt Bakımı 

  Cildimizin yenilenmesi, tazelenmesi ve temizlenmesi için cilt bakımı oldukça önemlidir. Rutin olarak, evlerimizde uyguladığımız cilt bakım işlemleri günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmez bir alışkanlığı hâline gelmiştir. Rutin cilt bakımı, cildin kirden arındırılması için oldukça önemli olsa da cildin derinlemesine temizlenmesinde yetersiz kalabilir. Ankara medikal cilt bakımı ise tedavi odaklıdır. Bu nedenle rutin bakımda yeterli sonuç alınamayan aşırı yağlanma, siyah noktalar ve akne gibi cilt problemlerinde de etkin sonuçlar elde edilmektedir.


  Yazımızın devamında medikal cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara medikal cilt bakımı için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Medikal Cilt Bakımı Nedir? Neden Yapılır?

  Medikal cilt bakımı; profesyonel ürünler ile cildin yenilenmesini, yaşlanma belirtilerinin giderilmesini sağlayan, cildi besleyen ve temizleyen, tedavi odaklı bir bakımdır.

  Kişinin evinde de uygulayabileceği rutin cilt bakım işlemleri, cildi günlük kir ve tozdan arındırmak için yeterli olabilir. Ancak rutin cilt bakımında kullanılan kozmetik ürünler, cildi derinlemesine besleyip, nemlendirerek, onaracak özellikte değildir. Bu nedenle günlük cilt bakımı cildimizi temiz ve duru gösterse de akne, siyah nokta, yağ bezesi, kırışıklık gibi birçok noktada yetersiz kalmaktadır.

  Medikal cilt bakımında ise farklı cilt yapısına ve her cilt tipinin farklı ihtiyaçlarına yönelik, özel ürünler kullanılır. Tamamen profesyonel olan bu ürünler, uzman bir dermatolog eşliğinde uygulanır. Böylece gözeneklerin sıkılaştırılması, siyah nokta ve yağ bezelerinin tedavi edilmesi, cildin neme doyması sağlanır.

  Ankara Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Medikal cilt bakımı, farklı aşamalardan oluşan bir işlemdir. Bakım sürecinde kullanılan her ürünün etki özelliği farklıdır. Bu nedenle medikal cilt bakımı, ürünleri yakından tanıyan ve cilt problemleri konusunda uzman olan dermatologlar tarafından yapılmaktadır.

  • Medikal cilt bakımında ilk adım; cildi ölü derilerden temizlemek ve cildi arındırmaktır. Ölü deriler yok olduğunda, alt katmandaki taze cilt ortaya çıkar. Bu noktadan sonra cildin temizlenmesi ve yenilenmesine tedavi edilmesine yönelik bakım süreci başlar.
  • İkinci adım ise gözeneklerin yumuşatılmasına ve genişletilmesine yöneliktir. Gözenekler genişletildiğinde, kullanılan ürünler cilde derinlemesine nüfuz edebilir. Kozmetik ürünlerin aksine çok daha güçlü içeriklere sahip olan, profesyonel ürünler sayesinde siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır. Böylece ciltte herhangi bir iz kalmaz ve cilt pürüzsüz, yumuşacık bir hâl alır.
  • Medikal cilt bakımının son aşamasında ise akne ve sivilcelere neden olan bakterilerin temizlenmesi için sterilize işlemi yapılır. Cilt tamamen arındırıldıktan sonra ise sıkılaştırma ve nemlendirme işlemi yapılarak cilt bakımı tamamlanır.

  Medikal Cilt Bakımının Farkı Nedir? Nasıl Etki Eder?

  Medikal cilt bakımında kullanılan özel ürünler, yardımcı cihazlar yardımıyla cilde iyice yedirilir. Siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenirken, gözeneklerin açılması için güçlü bir buhar kullanılır. Böylece cilt daha derin katmanlarına kadar temizlenir ve arındırılır. Medikal cilt bakımında kullanılan serumlar, deri altına uygun tekniklerle yedirilir. Sıkılaştırma aşamasında ise etkiyi artırmak için ek cihazlar kullanılabilir.

  Medikal Cilt Bakımı ile Hangi Sonuçlar Elde Edilir? Etkileri Nelerdir?

  Medikal cilt bakımı, düzenli uygulandığında;

  • Cilt tonunun dengelenmesini sağlar.
  • Yüzeysel lekeler tedavi edilir.
  • İnce kırışıklıklar giderilebilir.
  • Cildin aşırı yağlanması kontrol altına alınır.
  • Kuru ciltlerde cildin neme doyması sağlanır.
  • Ten makyajına olan ihtiyaç azalır. Cilt pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanır.
  • Ciltte belirgin sıkılaşma etkisi gözlenir.

  Ankara Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

  Medikal cilt bakımı Ankara, özellikle mevsim geçişlerinde uygulandığında, cildin sıcak/soğuk nedeniyle aşırı kurumasını ya da yağlanmasını engeller. Etkisi çok daha yoğun olduğu için rutin cilt bakımlarından farklıdır. Cildinizi tanıyan, ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edebilen dermatolog uzman eşliğinde yapıldığı için de hem güvenilir hem de daha etkilidir.

  Ankara medikal cilt bakımı fiyatları 2023 ise kullanılan ürünlere ve kliniğe göre değişebilmektedir. Kliniğimizin medikal cilt bakımı fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi