Terleme Botoksu

  Ankara Terleme Botoksu

  Terleme; vücudun ısıya karşı verdiği normal bir tepki olmasına rağmen aşırı miktarlarda olduğunda ciddi bir sorun hâline gelebilir. Kişinin sosyal yaşamı aşırı terleme sorunu nedeniyle olumsuz etkilenebilir. Özellikle koltuk altı, el ve ayaklardaki yoğun terleme, ortaya çıkardığı koku nedeniyle de yaşam kalitesini düşürür. Aşırı terlemenin nedenleri genellikle bilinemez. Bu nedenle kesin bir tedavisi de bulunmamaktadır. Ancak botoks tedavisi sayesinde, aşırı terleme tedavisinde başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Botulinum toksin, uygulandığı bölgede ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimi yaklaşık 4-6 ay süreyle durdurur. Böylece kişinin aşırı terlemesini engeller ve koku probleminin de önüne geçilmiş olur. Ankara terleme botoksu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Terleme Botoksu Nedir?

  Botoks, günümüzde kozmetik alanda kullanıldığı gibi tedavi amacıyla da sık sık kullanılmaktadır. Özellikle aşırı terleme ve migren gibi kesin tedavisi olmayan rahatsızlıklarda, uzun süre etkili olduğu için oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Terleme botoksu; aşırı terleme tedavisi amacıyla vücudun farklı bölgelerine botulinum toksin enjekte edilmesidir.

  Aşırı Terleme Neden Olur?

  Terleme, her kişide görülen, vücudun normal bir tepkisidir. Ancak bazı kişiler mevsim fark etmeden, özellikle el-ayak ve kol altlarında aşırı terleme sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Aşırı terleme, hem bölgede yarattığı görünüm hem de his açısından kişiye sıkıntı verir. Aynı zamanda tüm gün kapalı kalan ayak ve kol altı bölgelerinde kötü kokuya neden olabilir. Bununla birlikte ayak ve ellerin sürekli nemli kalması, mantar vb. istenmeyen enfeksiyonlara da zemin hazırlayabilir.

  Aşırı terlemenin altında yatan nedenler ise çoğunlukla kesin olarak bilinmemektedir. Hiçbir nedene bağlı olmadan, yapısal olarak ortaya çıkan bir sorun olabildiği gibi bazı fizyolojik rahatsızlıkların yan etkisi de olabilmektedir.

  Aşırı Terleme Tedavisinde Botoksun Etkisi Nedir?

  Aşırı terleme sorunu, sinir liflerinin ter bezlerini aşırı uyarması sonucunda oluşur. Botoks uygulamasında enjekte edilen botulinum toksin, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimi de geçici olarak bloke eder. Böylece ter bezlerinin aşırı çalışmasını engeller.

  Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Botoks ile aşırı terleme tedavisi, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. İşlem yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. El, ayak ve koltuk altı bölgesine uygulama yapılabilir. İşlemden önce terleyen bölgelerin net bir şekilde belirlenebilmesi için nişasta testi yapılabilir.

  Botoks ile Terleme Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Botoks ile terleme tedavisinin etkisi yaklaşık 4-6 ay boyunca kalıcıdır. Eğer kişi isterse etkisi sona erdiğinde yeniden botoks yaptırabilir. Kalıcılık süresi uzun olduğu için aşırı terlemeye çözüm arayan kişiler için oldukça konforlu bir işlem olarak kabul edilmektedir. Ankara terleme botoksu, etki süresi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks ile Terleme Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

  Botoks ile terleme tedavisinde, steril koşullarda, doğru dozda uygulama yapıldığı sürece ciddi ve kalıcı yan etkiler görülmez. Uygulamadan sonra, enjeksiyon nedeniyle bölgede kızarıklık ya da hafif morluklar olabilir. Bunlar genellikle kısa sürede, kendiliğinden geçer. Terleme botoksu yaptıran hastalarımız, aynı gün içerisinde ev ve sosyal yaşamlarına dönebilirler.

  Ankara Terleme Botoksu Güvenilir Midir?

  Botoksun tedavi amacıyla kullanımı dünyadaki otoriteler tarafından onaylıdır. FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) onaylı bir uygulama olan terleme botoksu, günümüzde tüm dünyada uygulanmaktadır. Bu nedenle botoksun oldukça güvenilir bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ancak oluşabilecek istenmeyen yan etkiler nedeniyle;

  • Hamile ve emziren annelere
  • Myastenia gravis gibi kas hastalıklarına sahip olan kişilere
  • Kanama sorunları olanlara
  • Tedavi bölgesinde uçuk ya da yara olanlara botoks uygulanmaz.

  Ankara Terleme Botoksu Fiyatları 2024

  Terleme botoksu Ankara, aşırı terleme sorunu olan birçok kişinin günlük yaşamına konforlu bir şekilde devam edebilmesini sağlamaktadır. Terleme botoksu yaptıranların birçoğu, hem iş hem de sosyal yaşamlarında daha özgüvenli ve mutlu hissetmektedir. Terleme botoksu fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve doza göre değişebilir. Ankara terleme botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi