Örümcek Ağı Estetiği

  Ankara Örümcek Ağı Estetiği

  Ankara örümcek ağı estetiği; cildin canlanması, yeniden form kazanması ve sıkılaşması için yapılan, ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Örümcek ağı estetiğinde temel amaç; PDO (Polydioxanone) ipler sayesinde yüzün gerilmesidir. Uzun yıllar boyunca cerrahide kullanılan bu ipler, cilt altında kendiliğinden erir ve yok olur. Bu süreçte de bulunduğu bölgedeki kolajen ve elastin liflerin artmasını, aktifleşmesini sağlar. Kolajen ve elastin liflerin aktifleşmesi ise cildi sıkılaştırıp, yukarı doğru çeker. Böylece kişide yorgun ve yaşlı görünüme neden olan deformasyon azaltılır. Kişi daha genç, canlı ve çekici bir görünüme sahip olur.


  Ankara örümcek ağı estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

  Örümcek ağı estetiği, cildin gerginliğini artırmak ve sarkan dokuları yeniden güçlendirmek amacıyla yapılan bir estetik işlemdir. Hem yüzün birçok bölgesine etki eden hem de ameliyatsız bir işlem olduğu için günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda işlemde kullanılan PDO ipler, eridikçe cildi güçlendirmeye ve gerginleştirmeye devam eder. Bu nedenle etkisi ile hastalarımızı memnun eden, aynı zamanda da acısız ve pratik bir uygulamadır diyebiliriz.

  Örümcek Ağı Estetiğinde Kullanılan İplerin Özelliği Nedir?

  Örümcek ağı estetiği, PDO ipler dışındaki iplerle yapılan yüz germe işlemlerinden tamamen farklıdır.

  Örümcek ağı estetiğinde, dokular yukarı asılmaz. Estetik işleminde temel amaç; polydioxanone iplerin cildi güçlendiren etkisinden faydalanmaktır. Kısaca PDO olarak bilinen bu ipler, cilt altında kendiliğinden erir. Bu nedenle uygulama oldukça güvenlidir. İplerin ciltte tahrişe neden olması ya da istenmeyen yan etkiler ortaya çıkarması söz konusu değildir.

  Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Örümcek ağı estetiği;

  • Yüz kırışıklıklarını gidermek
  • Sarkmaların önüne geçmek, sarkan dokuları toparlamak
  • Göz kapağı çevresinde oluşan kırışıklıkları gidermek
  • Dudak ve ağız kenarındaki form kaybını gidermek
  • Çene altı sarkmalarını engellemek
  • Yüzü gençleştirmek ve ifadenin daha canlı görünmesini sağlamak amacıyla yapılabilir.

  Cildinde bu değişimleri isteyen, 18 yaş üzeri herkes örümcek ağı estetiği yaptırabilir. Ancak kırışıklık ve sarkmalar, 35 yaş üzerinde belirginleşmeye başladığı için, sıklıkla bu yaş grubu hastalarımız tarafından tercih edilir.

  Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Örümcek ağı estetiğinde kullanılacak ip miktarı, kişinin yaşına, cilt tipine ve hedeflenen sonuçlara göre değişmektedir. İşlem sırasında lokal anestezik kremler kullanıldığı için hastalarımız hiçbir ağrı ya da acı hissetmezler.

  Öncelikle cilt temizlenir ve uygulama yapılacak bölgeler uyuşturulur. Sonrasında ince iğneler yardımıyla ipler cilt altına yerleştirilir. İpler, yerleştirildiği bölgelerde örümcek ağına benzer, bir çeşit ağ örerek, yüzü yukarıya doğru çekerler. PDO ipler, yok olurken, canlılığını ve gençliğini sağlayan kolajen ve elastin lifleri aktifleştirir. Böylece yüzün uzun süre gergin kalmasını ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.

  Örümcek Ağı Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Örümcek ağı estetiği, yaklaşık 20 – 30 dakika süren bir işlemdir. Uygulamadan sonra kişi günlük hayatına problemsiz bir şekilde devam edebilir. Rahatlıkla yemek yiyip, bir şeyler içebilir.

  İplerin yerleştirilmesi esnasında, cilt yapısına da bağlı olarak, hafif kızarıklık ve morluk oluşması normaldir. Ancak bu yan etkiler 1 – 2 saat içerisinde, kendiliğinden geçer. Bu nedenle estetik kaygılara neden olmazlar.

  Örümcek Ağı Estetiğinin Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

  Örümcek ağı estetiği yapılır yapılmaz, ciltte belirgin bir sıkılaşma ve canlılık gözlenir. Ancak maksimum etki 1 – 2 ay içerisinde alınır. Bu süreçte PDO ipler erimeye başlar ve ciltte sıkılaştırıcı özelliğini göstermeye başlarlar. Ankara örümcek ağı estetiği hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ankara Örümcek Ağı Estetiği Kalıcı Mıdır?

  Örümcek ağı estetiği, kalıcı bir işlem değildir. Ancak uygulama etkisi 1,5 – 2 yıl boyunca devam eder. Uygulamanın etkisini devam ettirebilmek için her yıl gerekli kontroller yapılarak, az sayıda ip eklemesi yapılabilir. Böylece kalıcılık süresi de uzayacaktır.

  Ankara Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları 2024

  Örümcek ağı estetiği Ankara, birçok kişinin daha genç, gergin ve sıkı bir cilt görünümüne sahip olmasını sağlayan bir işlemdir. Ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olduğu için de oldukça konforludur. Kişiler hayal ettikleri genç ve yenilenmiş cilt görünümüne, acısız bir şekilde sahip olabilmektedirler.

  Örümcek ağı estetiği fiyatları 2023 ise kişinin cilt yapısına ve ihtiyacı olan uygulama miktarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara örümcek ağı estetiği fiyatları hakkında kliniğimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi