Migren Botoksu

  Ankara Migren Botoksu 

  Migren; uzun süreli baş ağrısı ataklarına neden olan, kronik bir hastalıktır. Migren genellikle ergenlik dönemlerinde ortaya çıkar ve kadınlarda daha fazla görülür. Migren ataklarında ise bulantı, kusma ya da görme kaybı gibi ciddi şikâyetler ortaya çıkabilir. Ağrının şiddeti ise oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle atak anlarında sosyal yaşama ya da çalışmaya devam etmek zor olabilir. Migren, kesin tedavisi olmayan bir hastalıktır. Tedavi sürecinde kullanılan ilaçlar ya da yöntemler, ağrının şiddetini ve sıklığını azaltmaya yöneliktir. Bazı hastalarda, ilaca rağmen ağrı sıklığı ya da şiddeti azalmaz. Ankara migren botoksu, özellikle birçok yönteme rağmen migren ataklarına çözüm bulamayan kişilerde bile etkin sonuçlar vermektedir.Yazımızın devamında migren botoksu, uygulanışı ve etkisi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara migren botoksu fiyatları için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.


  Günümüzde, migren tedavisinde botoks uygulaması giderek yaygınlaşmaktadır. Etkisinin aylarca sürmesi ve elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle birçok kişi en etkili tedavi yöntemlerinden birinin botoks olduğunu düşünmektedir.

  Migrenin Baş Ağrısından Farkı Nedir? 

  Migren, ataklar hâlinde gelen baş ağrıları ile karakterize olan bir hastalıktır. Ancak migren atakları, normal bir baş ağrısından farklıdır. Migren atakları, genellikle tek taraflıdır. Atak süresi ise 3 saatten 72 saate kadar değişebilmektedir. Migren atakları, başlangıcından sonuna kadar farklı dönemlere ayrılır. Prodrom dönem olarak bilinen, başlangıç aşamasında konsantrasyon eksikliği, dalgınlık, hâlsizlik gibi belirtiler olabilir. Sonrasında ağrılar başlar ve şiddeti giderek artar.

  Migrenin etkilerinden biri de bulantı, kusma ve görsel sorunlara neden olabilmesidir. Ataklar sırasında yüzün ya da vücudun bir kısmında uyuşma olabilir. Bu belirtiler, genellikle atağın şiddetine ve kişinin yapısal özelliklerine bağlıdır. Migren atakları kadınlarda daha sık ve şiddetli yaşanabilmektedir.

  Migren Botoksu Nedir? Nasıl Etki Eder?

  Migren, botoksun tedavi amacıyla uygulandığı rahatsızlıklardan biridir. Botoksun kasları bloke edici gücünden faydalanır. Botoks uygulamasında kullanılan botulinum toksin, sinir – kas kavşağında geçici bir iletimsizlik oluşturur. Böylece asetilkolin salınımını kesintiye uğratır.

  Botoks sayesinde ağrının santral mekanizması yeniden düzenlenebilir. Böylece botoks ile migren tedavisinden sonra ağrıların azalması ya da tamamen engellenmesi amaçlanmaktadır.

  Botoks ile Migren Tedavisi Kimlere Yapılır?

  Botoks ile migren tedavisi, ataklar nedeniyle günlük yaşamı olumsuz etkilenen her hastamıza yapılabilir. Özellikle atakların ayda 15 kereden fazla olması, ilaç tedavisinin etkisiz kalması durumunda botoks ideal bir tedavi yöntemi olacaktır. Botoksun, aynı zamanda migren nedeniyle bozulan uyku düzenini de iyileştirdiği düşünülmektedir. Bu nedenle gece atakları yaşayan migren hastalarında da sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

  Migren Botoksu Hangi Bölgelere Yapılır? Nasıl Uygulanır?

  Migren botoksu, ağrının geçiş bölgeleri kabul edilen alın, şakaklar, baş arkası ve boyundaki belli bölgelere yapılabilir. Migren botoksu da klasik botoks uygulamaları gibi enjeksiyon yöntemi ile yapılır. İşlem genellikle acısızdır. Ancak acıdan korkan, acıya karşı hassas olan hastalarımızda uygulama öncesi topikal anestezik kremler uygulanabilmektedir.

  Migren botoksu, diğer botoks işlemleri gibi yaklaşık 10 – 20 dakika içerisinde tamamlanır. Hastalarımız aynı gün içerisinde ev ya da iş yaşamlarına dönebilirler.

  Migren Botoksu Kalıcı Mıdır? Kalıcılık Süresi Nedir?

  Migren botoksu Ankara; kalıcı bir işlem değildir. Uygulamanın etkisi yaklaşık 4 ay boyunca devam eder. Bu süreçte migren atakları ciddi oranda azalır. Bazı hastalarda tamamen engellenir. Ağrı olsa bile şiddeti çok daha az olacaktır. Bu nedenle migren ataklarına rağmen kişi günlük yaşamına rahatça devam edebilmektedir. Migren botoksu, migren ilacı kullanımına olan ihtiyacı da ortadan kaldırmakta; 4 ay boyunca kişinin yaşam kalitesini yükseltmektedir.

  Ankara Migren Botoksu Güvenilir Midir?

  Botoks uygulaması, uzun yıllardır hem tedavi hem de kozmetik amacıyla yapılan bir işlemdir. Migren botoksu da doğru dozda, doğru bölgelere uygulandığı sürece güvenli ve etkinliği kanıtlanmış bir işlemdir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylıdır. Ankara migren botoksu ve doğru uygulanışı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks uygulamasından sonra, enjeksiyona bağlı olarak, ciltte hafif bir kızarıklık ya da morluk oluşabilir. Bu oldukça doğal ve beklediğimiz bir yan etkidir. Yaklaşık 10 – 15 dakika sonra, kendiliğinden geçer.

  Ankara Migren Botoksu Fiyatları 2024

  Migren botoksu Ankara, günümüzde migrenin en etkili tedavilerinden kabul edilmektedir. Bu nedenle Ankara gibi kalabalık illerimizde de oldukça sık yapılan, yaptıranların oldukça memnun kaldığı bir işlemdir. Ankara migren botoksu fiyatları ise hastalarımızın ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle migren botoksu fiyatlarımızı öğrenmek için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi