Dudak Dolgusu

  Ankara Dudak Dolgusu

  Ankara dudak dolgusu; hem genç hem de ileri yaşlarda tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Genç yaşlarda genellikle estetik görünüm ve gülüş estetiği için tercih edilir. İleri yaşlarda ise dudaklarda oluşan hacim kayıplarının giderilmesi, kişinin daha genç bir ifadeye sahip olması hedeflenir.

  Dudak dolgusu sayesinde dudak kenarlarına dolgu yapmak, böylece kontür hattını belirginleştirmek hem de dudağın iç kısımlarını şekillendirmek mümkündür.

  Dolgu işlemi, ameliyatla yapılan dudak estetiklerine göre çok daha acısız ve pratiktir. Dolgu işleminden sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Uzun süre boyunca da dudağın estetik görünümü korunabilir.

  Ankara dudak dolgusu ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Nedir?

  Dudaklar, yüzümüzdeki en önemli noktalardan biridir. Özellikle kadınlarda dolgun ve iri dudaklar, çekiciliği ve dişiliği temsil eder. Dudaklar, yoğun damar içeren, hareketli yapısı nedeniyle zamanla formunu kaybeder. Dudakların zamanla dolgunluğunu kaybetmesi ise kişiye daha yaşlı bir görünüm katabilir. Aynı zamanda ifadenin daha sert görünmesine, kişinin üzgün bir yüz ifadesine sahip olmasına da neden olabilir.

  Dudak dolgusu, dudaklardaki bu fonksiyonel ve estetik kusurların giderilmesini sağlar. Hyaluronik asit kullanılarak yapılan dolgu işleminden sonra dudakların kontürü daha belirgin görünür. Dudak şekli ortaya çıkar ve dolgunlaşır.

  Ankara Dudak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. En sık dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakla birlikte, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince barkod çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında da kullanılmaktadır.

  Ankara Dudak Dolgusu Nereye Yapılır?

  Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazen ise sadece dudak kontürü denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

  Dudak Dolgusu Nasıl Etki Gösterir?

  Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak kontürü, şekli ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür. İlk 3 gün biraz daha şiş ve ödemli görülebilir.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudaklar, en hassas organlarımızdan biridir. Bu nedenle acıya ve ağrıya karşı daha hassastır. Dolgu uygulamasında acı ya da ağrı hissedilmemesi için işlem öncesinde anestezik kremler kullanılabilir.  Bu kremlerin ciltte 15-20 dakika beklemesi yeterlidir. Böylece enjeksiyondan kaynaklanabilecek ağrı ya da acı ihtimali de ortadan kalkar. Sonra çok ince uçlu iğnelerle enjeksiyona başlanır. 20-30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi, aynı gün içerisinde sosyal hayatına dönebilir.

  Dudak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle sert çiğneme hareketleri, aşırı mimikler ve sıcak bir şeyler yemek ve içmek yasaktır, ruj sürülmemelidir. Ankara dudak dolgusu ve dudak dolgusu hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur Mu? Dolgunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Çok nadir, İşlem sonrası minimal şişlik ve ödem olabilir, çoğu hastada kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı çok yumuşak olduğu için şişlik ve morluk oluşmaz.

  Doudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir, vücut tarafından zamanla emilir.

  Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Geçer?

  Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte 4-12 aydır.

  Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

  Dudak dolgusu, günümüzde en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Hem pratik hem de çok etkili bir işlem olduğu için özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Dolgun ve iri dudaklar, kadınlarda çekiciliğin temel kriterlerinden biridir. Bu nedenle sadece bir dolgu enjeksiyonu ile kişi kendini daha özgüvenli ve çekici hissedebilmektedir. Aynı zamanda ameliyatsız ve acısız olduğu için de kişinin konforlu bir şekilde hayalindeki görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

  Ankara dudak dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir; randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi