Botoks

  Botoks Ankara

  Ankara botoks, botulinum toksini adı verilen, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı bloke ederek geçici olarak kasların çalışmasını engelleyen bir ilaçtır. Daha önceden spastik kasların tedavisi için nörolojide, şaşılık tedavisi için gözde kullanılmakta olan botoksun son yirmi yılda kozmetik amaçlı kullanılmaya başlamıştır. Kozmetik amaçlı kırışıklık tedavisi için yüzde mimik kaslarına uygulanır. Ankara botoks fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

  Botoks genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulandığında olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca boyun çizgileri, kaşların kaldırılması veya düşürülmesi, burun üzerindeki tavşan çizgileri, dudak üstündeki dikey çizgiler, dudak köşelerindeki somurtma çizgileri, burun ucunun kaldırılması gibi ileri uygulamalar da yapılabilmektedir.

  Üst yüz için 10 yılı aşkın süredir kullanılan Botoks artık çene bölgesindeki gevşeme ve sarkmaları düzeltmek amacıyla da kullanılmaktadır.

  Yüzde ayrıca masseter kasına, yüz ovalinin inceltilmesi ve diş sıkma şikayetini azaltmak amacıyla da uygulanabilir.

  • Alın kırışıklıkları
  • Kaş arası kırışıklıkları
  • Göz çevresi kırışıklıkları
  • Burun üzeri tavşan çizgileri
  • Mezobotoks şeklinde tüm yüze
  • Çene ovalinin yumuşatılmasında
  • Çene üzerindeki kırışıklarda
  • Ağız köşelerindeki somurtma çizgilerine
  • El, ayak ve yüzdeki terleme (hiperhidrozis) tedavisinde
  • Diş sıkma problemi için,
  • Migren tedavisinde kullanılmaktadır.

  Botoks ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

  Botoks nörolojide istemsiz kas sertleşmelerini engellemede ve migren tedavisinde, gözde şaşılık tedavisinde, aşırı bölgesel terleme tedavisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ankara botoks ve botoks ile yapılan tedaviler hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Botoks Kimlere Yapılabilir? Kimler Botoks Yaptırabilir?

  Mimikleri sırasında kırışıklıkları oluşan, mimiksiz haldeyken de bu kırışıklıkların yer etmeye başladığı, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Uzman doktorlar tarafından yapılan uygulamalarda, uygulama alanında minimal değişiklikler dışında yan etki beklenmez.

  Uygulama kararını mutlaka kişiyi ayrıntılı değerlendiren bir uzman hekim vermelidir. Kişinin asıl ihtiyacı nedir, kişi için en doğru uygulama botoks mudur, botoks yapılmasına engel olacak bir sağlık durumu var mıdır gibi sorular mutlaka cevaplanmalıdır.

  Bu koşulları sağlayan herkes botoks yaptırabilir.

  Botoks Ne Kadar Süre Etkilidir? Botoksun Etki Süresi Uzatılır Mı?

  Botoksun kalıcılığı kişiye göre değişir. Genellikle 4 ay kalıcı olduğu söylenebilir. Yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde etkinin daha kısa sürmesi doğaldır. Bir ilaç olduğu için etkisi uzatılamaz.

  Botoks Yerine Botoks Etkili Kremleri Kullanabilir Miyim?

  Hiçbir krem botoksun yerini tutamaz. Botoks etkili kremlerde beklenen etki, kaslarda değil sadece ciltte incecik yüzeyel kırışıklıkların önlenmesi olabilir. Bu kremlerin botoks uygulaması sonrası kullanılması önerilebilir.

  Botokstan Uygulamasından Sonra İz Kalır Mı?

  Botoks uygulaması sonrası ciltte 10 -15 dakika süren kızarıklıklar oluşabilir. Her iğneli işlemde olduğu gibi minik morluklar olabilir. Kızarıklıklar 10 dakika içinde morluk olursa birkaç günde tamamen düzelir. 10 dakika süren işlem sonrasında kişiler hiçbir şey olmamış gibi günlük hayatlarına, işlerine devam edebilirler.

  Botoks Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Uygulama öncesinde grip gibi bir üst solunum yolu enfeksiyonu olmamasına, aspirin gibi kan sulandırıcı bir ilaç kullanılmamasına dikkat edilmesi yeterlidir. Uygulama sonrasında da 4-6 saat süreyle başın dik tutulması, öne eğilmemesi, yatılmaması, 24 saat alkol alınmaması ve 7 gün kadar kas gevşetici özelliği olan ilaçların kullanılmaması gerekir.

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Botoks sonrası kişi aynaya baktığında, mimiksizken yüzünde sadece hafif bir aydınlanmış, dinlenmiş, tazelenmiş bir yüz görür. Sanılanın aksine botoks sonrası yüzde garip, şaşkın, donuk bir ifade oluşmaz. Botoks öncesi ve sonrası kıyaslaması, ayna karşısında mimik yaparken anlaşılır. Örneğin aynanın karşısına geçip kaş kaldırma (şaşırma) hareketi yapan kişi, öncesinde alnında yatay uzun çizgiler görürken, işlem sonrasında kaşlarını kaldırınca çizgilerin oluşmadığını görür.

  Ankara Botoks İfadeyi Değiştirir Mi? Kaşları Çok Kaldırır Mı?

  Botoks asla yüzde şişlik yapmaz. Kaşların çok kalkması istenmiyorsa kalkmaz, bu durum tamamen tek bir noktaya botoks yapılması ile engellenebilir.

  Kişinin normal görüntüsünde bir değişikliğe yol açmadığından, kimse kimseye benzemez. Sadece kişi daha iyi görünen yani aslında birkaç sene önceki doğal görüntüsüne döner. Daha canlı ve daha az yorgun görünür.

  Botoks Donuk Görünüme Neden Olur Mu?

  Özellikle genç yaşlarda tamamen kırışıklıkları önlemek amacıyla yapılan küçük dozlarda doğal botoks uygulaması yüzde ifade kaybı yapmaz, garip ya da anlamsız yüz ifadelerine neden olmaz. Bu tür kozmetik işlemlerde doğallıktan uzaklaşmamak çok önemlidir.

  Erkeklere de Botoks Yapılır Mı?

  Evet, erkekler botoks yaptırabilir. Erkeklerin de kasları var, mimikleri var, onlar da yaşlanıyor ve kırışıyor. Üstelik çoğu zaman kadınlara göre erkekler daha güçlü kaslara sahip olduklarından çok daha erken yaşlarda kırışıklıklar başlayabiliyor. Sadece erkeklere botoks yaparken, feminen bir görüntüden kaçınmak ve onların hayatın belli alanlarında bazı mimikleri kullanmaya ihtiyaç duyduklarını göz önüne alarak çok daha dikkatli olmak gerekir.

   Ankara Botoks Kimlere Yapılmaz?

  Hamile veya emzirenler, bazı kas hastalıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede uçuk ve benzeri deri hastalıkları olanlar botoks için beklemelidirler.

  Ankara Botoks Fiyatları 2024

  Botoks, günümüzde ince kırışıklıkları engellemek ve cildin daha genç, çekici görünmesini sağlamak için en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Kaş arasına, dudak kenarlarına ya da alın bölgesine yapılan botoks, yaşlanma belirtilerini azaltır. Doğru uygulandığında yapay bir görünüme neden olmaz. Tam tersi, kişinin kendini daha çok beğenmesine, ayna ile barışık olmasına yardımcı olur.

  Uygulama yapılan bölge ve doza göre ise 2024 botoks fiyatları değişebilmektedir. Ankara botoks fiyatları 2023, 2024 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi