Dermapen – Dermaroller

  Dermapen – Dermaroller Ankara

  Gözenek ve derin sivilce izleri, yüzümüzün pürüzsüz görünümünü bozar. Cildin daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu izler, çoğu zaman tedavisi oldukça zor olan cilt problemleridir. Bu nedenle kozmetik ürün kullanımı ile tedavisi mümkün değildir. Ankara dermapen dermaroller hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Yeşim Kaymak ile iletişime geçebilirsiniz.


  Ancak cilt kendini yenileme sürecinde, gözenekleri sıkılaştırabilir. Leke görünümü ile savaşarak, cildin daha nemli ve sıkı görünmesini sağlayabilir. Dermapen ve dermaroller Ankara uygulamalarında amaç; cildin kendi kendini yenileme mekanizmasını harekete geçirmektir. Bunun için küçük iğneler kullanılır. Bu iğneler farklı cihazlarla, farklı formlarda olabilir. Dermapen ve dermaroller arasındaki fark da bu iğnelerin kullanım şeklinde ortaya çıkmaktadır.

  Yazımızın devamında, dermapen ve dermaroller hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

  Dermapen – Dermaroller Nedir?

  Bir silindir üzerinde sıralanmış mikro iğneleri olan dermaroller tedavisi cildin yeniden yapılanmasını sağlayan bir diğer tedavi şeklidir. Dermaroller ile oluşturulan travma kullanılan dermaroller derinliğine bağlı olarak 0.5-2.5 mm arasında değişir. Dermapende ise uygulama kalem benzeri bir sistem ile gerçekleştirilir ve bölgesel olarak tedavi derinliği değiştirilebilir. Sonuç olarak her iki sistemde de cildimizde kontrollü bir şekilde birçok küçük kanal açılır ve cildimizin yara iyileşme mekanizması harekete geçer. Ciltte kollajen ve elastin sentezi artar. Kontrollü yara iyileşmesi ile cildin görüntüsü düzelir. Mikroiğneleme sistemi FDA onaylı bir sistem olup cildin daha parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca birçok serumun (hyalüronik asit, vitamin, PRP, vs) oluşan kanalcıklardan derinin alt tabakalarına nüfus etmesine olanak tanır ve tedavi etkinliğini artırır. Özellikle saç dökülmesişikayeti olanlarda PRP ve mezoterapi ürünlerinin daha derin tabakalara ulaşmasına yardımcı olur.

  Dermapen – Dermaroller Neden Yapılır?

  • Akne ve akne izlerinde, gözenek daraltmada,
  • Gözenek daraltmada,
  • Deri gençleştirmede,
  • İnce çizgileri azaltmada,
  • Leke (gebelik, yaşlılık, güneş lekeleri) tedavisinde,
  • Göz altı morluk tedavisinde,
  • Çatlak tedavisinde,
  • Skar tedavisinde,
  • Saç dökülmesinde uygulanır.

  Dermapen – Dermaroller Nasıl Yapılır?

  İnce kırışıklık, leke, gözenek ve saç dökülmesi problemlerinde genellikle 1-1.5 mm arasında uygulama yapılırken, çatlak, akne izi ve skar görünümünü azaltmak için 2-2.5 mm ile uygulama tercih edilir. Göz altı morluk tedavisinde ise uygulama alanındaki deri çok ince olduğundan 0.5-1 mm arasında uygulama yapılır. İşlem uygulanan alanın büyüklüğü ile orantılı olarak 10-30 dk arasında sürer. İşlem rahatlatıcı serum veya maske uygulaması ile sonlandırılır.

  Ankara Dermapen – Dermaroller Etkinliği Ne Kadar Devam Eder?

  Probleme göre 2-3 hafta ara ile 4-6 seans önerilen mikro iğneleme sistemlerinin etkinliği ortalama 1 yıl sürer.  Ancak 6. ay yapılacak bir uygulama ile cildin tekrar uyarılması etkinliği artırır. Ankara dermapen ve dermaroller uygulaması hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Ankara Dermapen-Dermaroller Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

  • En az 30 SPF içeren güneşten koruyucu kullanılması,
  • Tahriş yapma potansiyeli olan ürünlerin aynı gün kullanılmaması,
  • Derinin sık sık nemlendirilmesi,
  • Probleme uygun devam kremleriyle tedaviye devam edilmesi önerilir.

  Ankara Dermapen – Dermaroller Fiyatları

  Dermapen ve dermaroller Ankara, günümüzde daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için en etkili yollardan biridir. Özellikle cilt üzerindeki hafif çukurların giderilmesinde ve cildin yenilenmesinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Cildin yenilenen katmanı hem daha sağlıklı hem de daha kusursuz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

  Dermapen ve dermaroller fiyatları ise seans sayısına göre değişebilmektedir. Ankara dermapen – dermaroller fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi